Reklama

Łęcznianka zawalczy w KSW!

Opublikowano:
Autor:

Łęcznianka zawalczy w KSW! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Aleksandra Rola, zawodniczka mieszanych sztuk walki, która reprezentuje barwy Górnika Łęczna, stoczy walkę na gali Konfrontacji Sztuk Walki. Rywalką łęcznianki będzie Karolina Owczarz, była dziennikarka telewizji Polsat Sport. 

Pojedynek odbędzie się 23 marca w Atlas Arenie na KSW 47 w Łodzi. Aleksandra Rola skrzyżuje rękawice z Karoliną Owczarz. To była amatorska i zawodowa pięściarka i dziennikarka telewizji Polsat Sport, która niedawno postanowiła rozpocząć swoją przygodę z MMA. Walka odbędzie się w kategorii muszej - do 57 kg.

Z ringu do telewizji, a potem do klatki

Owczarz zadebiutowała w MMA w marcu zeszłego roku, na KSW 42 w Atlas Arenie już w 60. sekundzie starcia poddała duszeniem zza pleców Paulinę Raszewską. Łodzianka to była mistrzyni polski i multimedalistka krajowych i międzynarodowych zawodów pięściarskich. W zawodowym boksie walczyła od 2011 roku i wygrała wszystkie cztery stoczone pojedynki, w tym jeden przez nokaut. Łodzianka miała również okazję wziąć udział w programie dla młodych talentów pięściarskich "Reto de campeonas" w Meksyku. W 2013 roku zawiesiła karierę sportową, by poświęcić się pracy dziennikarki w telewizji Polsat Sport.

Z Łęcznej przez Las Vegas do KSW

Aleksandra Rola jest dużo bardziej doświadczona od swojej najbliższej rywalki pod względem występów w mieszanych sztukach walki. Łęcznianka, która umiejętności szlifowała w sekcji mieszanych sztuk walki Górnika pod okiem trenera Konrada Płazy, stoczyła wiele pojedynków amatorskich, zdecydowaną większość z nich rozstrzygnęła na swoją korzyść. 

27-latka wywalczyła m.in. amatorskie wicemistrzostwo świata w Las Vegas. Niestety, wynik ten anulowano, bo w organizmie zawodniczki wykryto substancję, która znajdowała się na liście niedozwolonych. Wyjaśnienia, wskazujące, iż chodzi o składnik jednego z leków okazały się niewystarczające. 

Niemniej, po pełnej sukcesów przygodzie z amatorskim MMA, w 2018 roku Aleksandra Rola stoczyła swój pierwszy zawodowy pojedynek. Na koncie ma już dwie wygrane.

Dominik Smagała

To moja pierwsza walka, do której nie dołożę – powiedziała Aleksandra Rola w wywiadzie ze „Wspólnotą Łęczyńską”, który przeczytasz w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE