Mężczyźni w ekstraklasie, a kobiety bliżej wicemistrzostwa

Mężczyźni w ekstraklasie, a kobiety bliżej wicemistrzostwa  - Zdjęcie główne

SportPierwsza drużyna mężczyzn świętuje awans do ekstraklasy. Powód do radości mają także piłkarki Górnika Łęczna, które z Lubina przywiozły trzy punkty, co przybliża je do zdobycia wicemistrzostwa Polski.

Pierwszy gol padł po tym jak Natalia Chudzik mocno dośrodkowała piłkę w pole karne, a futbolówka wpadła do siatki odbita od obrończyni Zagłębia.

W 28 minucie meczu kolejną bramkę strzeliła z około trzydziestu metrów Dominika Kwietniewska. Minutę później na 3:0 podwyższa Anna Żelazko. Zagłębie wynik 3:1 ustaliło w 62 minucie.

Czwartego gola dla łęcznianek mogła zdobyć Anna Żelazko, która wykonywała rzut karny. Niestety bramkarka gości obroniła jej strzał.

Górniczki mają już dopisane trzy punkty za następną kolejkę, w której miały zmierzyć się z Unią Racibórz, ale zespół wycofał się z rozgrywek. W ostatniej kolejce łęcznianki zagrają u siebie 7 czerwca z KKP Bydgoszcz.

Wygrana w tym meczu gwarantuje im wicemistrzostwo. Łęcznianki będą mogły cieszyć się z tego tytułu wcześniej, jeśli Mitech Żywiec nie wygra jednego z pozostałych meczy (przed nim dwa spotkania z kolejki plus jedno zaległe).

Górniczki grały w składzie: Klimek – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Kawalec, Krakowska (80’ Daleszczyk), Guściora (46’ Zubchyk), Żelazko, Chudzik, Ciupińska (88’ Dyguś), Sznyrowska (75’ Ivaniszyn).