Reklama

Nasz radny z brązem mistrzostw świata w zapasach!

Opublikowano:
Autor:

 Nasz radny z brązem mistrzostw świata w zapasach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Paweł Woliński stanął na podium mistrzostw świata w zapasach weteranów w stylu wolnym. 40-latek z Kijan na co dzień jest też przedsiębiorcą i radnym Rady Powiatu Łęczyńskiego. - Turniej był bardzo mocno obsadzony - podkreśla były zapaśnik Iskry Spiczyn i Górnika Łęczna.

Najlepsi weterani świata

Zawody odbyły się w stolicy Gruzji Tbilisi, w dniach 12-13 października. Dla Pawła Wolińskiego nie był to debiut w turnieju tej rangi. W 2015 roku zdobył srebro mistrzostw świata w zapasach weteranów w stylu wolnym, które odbyły się wówczas w  Atenach, stolicy Grecji.

W kategorii wagowej naszego zawodnika, czyli do 100 kg, było 16 zawodników. Paweł Woliński startował w dywizji A, czyli dla zawodników w wieku od 35 do 40 lat. Weterani w zapasach to zawodnicy w wieku od 35 lat do 60 lat, podzieleni na wspomniane dywizje.

- Turniej był bardzo mocno obsadzony. Wpływał na to m.in. sam fakt, że zawody odbywały się w Gruzji, gdzie zapasy są bardzo popularnym sportem. W mistrzostwach wystartowali reprezentanci 40 państw, w tym najmocniejsze i najliczniejsze kadry narodowe: Iran, Gruzja, Stany Zjednoczone, Rosja i Japonia - opisuje radny Rady Powiatu Łęczyńskiego.

Paweł Woliński w Tbilisi stoczył trzy walki. Najpierw pokonał Rosjanina, potem przegrał z Irańczykiem.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Dominik Smagała

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE