Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/Facebook.com

Piłkarki Górnika Łęczna zaczęły sezon od dotkliwej porażki. Pogoń Szczecin strzeliła im pięć goli - Zdjęcie główne

GKS zdołał odpowiedzieć na trafienia gospodyń w doliczonym czasie gry pierwszej połowy golem autorstwa Julii Piętakiewicz | foto GKS Górnik Łęczna/Facebook.com

SportNie tak miał wyglądać premierowy mecz "Górniczek" w sezonie 2024/2025 w Orlen Ekstralidze. Łęcznianki doznały wyraźnej porażki w Szczecinie z miejscową Pogonią.

Zielono-czarne sezon otworzyły w sobotę, 10 sierpnia, wyjazdowym meczem z Pogonią. Spotkanie źle zaczęło się dla łecznianek, bo już w 10. minucie bramkę dla gospodyń zdobyła Martyna Brodzik.

W 37. minucie Aleksandra Drąg wyleciała z boiska z czerwoną kartką, a za chwilę z rzutu karnego gola na 2:0 strzeliła Emilia Zdunek, była piłkarka GKS-u. Jeszcze przed przerwą trzecie trafienie dla Pogoni na swoje konto zapisała Aleksandra Kuśmierczyk. GKS zdołał odpowiedzieć w doliczonym czasie gry pierwszej połowy golem autorstwa Julii Piętakiewicz.

Na początku drugiej części Zdunek pogrążyła "Górniczki", podwyższając na 4:1. Część strat w 67. minucie odrobiła Anna Rędzia, ale ostatnie słowo należało do gospodyń - Kornelia Okoniewska w doliczonym czasie gry ustaliła wynik spotkania na 5:2.

W następnej kolejce GKS zagra na swoim boisku ze Śląskiem Wrocław. Mecz zaplanowano na niedzielę, 18 sierpnia, na godz. 20.15.

Pogoń Szczecin - GKS Górnik Łęczna 5:2 (3:1)
Bramki: Brodzik 10', Zdunek 38' (k), 53', Kuśmierczyk 45'+1, Okoniewska 90'+1 - Piętakiewicz 45'+2, Rędzia 67'.
Czerwona kartka: Drąg 37' (za dwie żółte).