Reklama

Przez Łęczną przebiegli uczestnicy Biegu Pokoju [wideo, zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

Przez Łęczną przebiegli uczestnicy Biegu Pokoju [wideo, zdjęcia] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dzieci mogły potrzymać zapalony znicz, który obiegł świat razem ze sztafetą. - Wierzymy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za pokój na świecie i nie decydują o nim tylko politycy - przekonywali uczestnicy biegu w Łęcznej. Zobacz jak międzynarodowa szafeta przebiegła przez nasze miasto. 

Sztafetowy bieg pokoju Peace Run odbywa się corocznie na pięciu kontynentach w ponad 100 krajach. W tym roku europejska drużyna biegnie przez wszystkie kraje Europy. Polska część biegu rozpoczęła się na granicy z Rosją (Kaliningrad) i biegnie na Ukrainę.

Jeden z uczestników, którego spotkaliśmy dzisiaj w Łęcznej, biegnie od początku sztafety, a przypomnijmy, że biegacze wystartowali w Portugalii.   

- Nasz bieg pokazuje, że ludzie z różnych krajów, kultur i religii mogą żyć i biec razem w harmonii, więc tak samo możliwy jest pokój na świecie - mówi Jarosław Werner, koordynator polskiej części biegu.

I dodaje: - Za pokój na świecie nie są odpowiedzialni tylko politycy, wierzymy w to, że każdy człowiek indywidualnie musi zrobić coś w kierunku pokoju.

 

 

 

W naszym mieście sztafecie towarzyszyli łęczyńscy biegacze. Uczestnicy międzynarodowego biegu zrobili sobie krótki odpoczynek pod ratuszem, a potem pobiegli w stronę Chełma i polsko-ukraińskiej granicy w Dorohusku.

Wśród biegaczy jest dwóch Rosjan, którzy wbiegną we wtorek na Ukrainę jako uczestnicy Biegu Pokoju.

 

 

Zobacz  którzy Łęcznianie dołączyli do Biegu Pokoju, jak dzieci z pochodnią biegały wokół fontanny i co mówi polski koordynator o idei biegu, Polsce i uczestnikach. Zapraszamy do obejrzenia filmu:  

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE