Reklama

Przywieźli medale z zawodów MMA

Opublikowano:
Autor:

Przywieźli medale z zawodów MMA - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Łęczyńscy wojownicy zdobyli w Chełmie osiem medali podczas ostatniej edycji amatorskiej ligi mieszanych sztuk walki.

W zawodach wzięło udział około 160 zawodników z całej Polski. Nasze miasto reprezentowało 12 wojowników z łęczyńskiego klubu Underground Gold Team. Jak sobie poradzili?

W formule MMA Pierwszy Krok kategoria do 80 kg niekwestionowanym mistrzem był Grzegorz Derlatka. Wygrał wszystkie cztery walki i tym samym zdobył złoty medal.

14-lwni Czarek Oleksiejczuk, najmłodszy z ekipy, walczył w formule MMA Junior  kategoria do 62 kg. Czarek mierzył się z zawodnikami starszymi od niego nawet o cztery lata. Mimo to dwa razy zwyciężył. W finale przegrał walkę na punkty, zajmując drugie miejsce i tym samym zdobył srebrny medal.

Adrian Żak i Kamil Witkowski również startowali w formule MMA Junior. Wygrywając swoje pierwsze walki dostali się do półfinałów, gdzie po zaciętych walkach muszą uznać zwycięstwo swoich rywali. Adrian i Kamil zajmują trzecie miejsce.

Kamil Matysek – MMA Junior kategoria do 73 kg stoczył, najdłuższą podczas zawodów, siedmiominutową walkę, którą wygrywa decyzją sędziów. Niestety podczas walki doznał kontuzji śródstopia która wykluczyła go z dalszej rywalizacji.

Piotrek Żukiewicz startujący w formule Pierwszy Krok MMA kategoria do 73 kg, również wygrał swoją pierwszą walkę, wchodząc tym samym do półfinałów.  Niestety w półfinale uległ swojemu rywalowi. Piotrek stoczył również bardzo dobrą walkę o 3 miejsce, lecz decyzją sędziów lepszym okazał się rywal. Nasz reprezentant zajął tym samym 4 miejsce w turnieju.

Tomasz Krawczyk i Bartosz Kulig startujący w formule Pierwszy Krok MMA kategoria do  62 kg oraz Sebastian Niewidomski Junior do 73 kg, w swoich debiutach, po widowiskowych walkach ulegają rywalom.

Swoich przeciwników rozgromili zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu. Dawid Baran (białe pasy) oraz Konrad Płaza (kolorowe pasy) zdobyli złote medale.

Patryk Mituła oraz Damian Błaszczuk rozstrzygnęli swój finał na kamień, nożyce, papier. Wygrał Patryk kończąc walkę efektowną latającą balachą.

Zawodnicy stoczyli w sumie 28 walk z czego 19 walk wygranych oraz 9 przegranych zajmując w klasyfikacji generalnej zawodów na 5 miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE