Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Tur Milejów - Hetman Gołąb. Siedem goli, trzy czerwone kartki i świetne widowisko - Zdjęcie główne

To siódma wygrana Tura w tym sezonie, po 13. meczach ekipa z powiatu łęczyńskiego ma 22 punkty i jest szósta w tabeli | foto DSM/Archiwum

SportNa pewno swojej decyzji nie żałowali kibice Tura Milejów, którzy w sobotę wybrali się do Biskupic, by obejrzeć mecz swojej drużyny z Hetmanem Gołąb.

W ramach 13. kolejki Lubelskiej Klasy Okręgowej Tur podjął w roli gospodarza Hetmana Gołąb. Jeszcze przed przerwą kibice zgromadzeni na stadionie w Biskupicach, gdzie milejowianie rozgrywają swoje mecze w roli gospodarzy, obejrzeli pięć goli.

Wynik w 22. minucie otworzył Marcin Borówka, który po dośrodkowaniu w pole karne i niefortunnej interwencji obrońcy trafił do bramki rywali z bliskiej odległości. W przeciągu kilkunastu minut goście zdołali najpierw wyrównać, a później wyjść na prowadzenie. Końcówka pierwszej części należała jednak do gospodarzy. Najpierw Kamil Warecki wpisał się na listę strzelców bezpośrednio z rzutu wolnego, za chwilę po indywidualnej akcji Wiktora Winiarczyka i jego dośrodkowaniu do pustej bramki piłkę skierował Marcin Gil.

Drugą połowę Tur zaczął źle, bo od czerwonej kartki dla Borówki. Był to efekt dwóch żółtych kartek. Pomimo gry w osłabieniu milejowianie zdołali w 70. minucie wyjść na prowadzenie 4:2 za sprawą gola Wojciecha Kozyry, który skutecznie strzelił zza pola karnego.

Co ciekawe, Tur kończył mecz w przewadze. W końcówce goście obejrzeli dwie czerwone kartki. Jeden z zawodników Hetmana dostał czerwoną kartkę za dwie żółte. A potem z boiska wyleciał bramkarz przyjezdnych za faul poza polem karnym.

Podopieczni trenera Damiana Miazgi kropkę nad "i" postawili tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gdy na 5:2 uderzeniem z rzutu wolnego z bliskiej odległości gola strzelił Warecki.

To siódma wygrana Tura w tym sezonie, po 13. meczach ekipa z powiatu łęczyńskiego ma 22 punkty i jest szósta w tabeli. W następnej kolejce milejowianie zagrają na wyjeździe z rezerwami Stali Kraśnik. Ten mecz w niedzielę, 5 listopada, o godz. 13.

Tur Milejów - Hetman Gołąb 5:2 (3:2)
Bramki: Borówka 22', Warecki 43', 90', Gil 45', Kozyra 70' - 35', 38'.
Tur: Łobejko - Śliwa (70' M. Gabrelski), Żmuda, Suryś, Orysz, Ziemkiewicz (46' Kozyra), Warecki, Borówka, Winiarczyk (55' Sowa), Gil (65' P. Gabrelski), Rembiesa (85' Mińczuk).
Czerwone kartki: Borówka 50' (za dwie żółte) - zawodnik Hetmana 80' (za dwie żółte), bramkarz Hetmana 89' (za faul).