Tur zwycięża w sparingu. Pokonali ligowego rywala

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kozyra

Tur zwycięża w sparingu. Pokonali ligowego rywala - Zdjęcie główne

Tur Milejów okazał się lepszy od ligowego rywala w meczu kontrolnym. Pokonał Unię Bełżyce 3:2. | foto Tomasz Kozyra

SportTur Milejów rozegrał spotkanie kontrolne z Unią Bełżyce. Podopieczni Damiana Miazgi wygrali jedną bramką, tracąc przy tym dwa gole. Mimo tego trener nie krył zadowolenia po spotkaniu.

Podopieczni Damiana Miazgi rozegrali kolejne spotkanie w ramach okresu przygotowawczego. Nowy szkoleniowiec Turu od początku swojej przygody z zespołem wziął się mocno do pracy, wzmacniając drużynę o wartościowych zawodników. W drużynie znajduje się wielu wychowanków Górnika Łęczna — m.in. Przemysław Ponurek, Damian Orysz czy Wojciech Kozyra.

Drużyna z Milejowa zakończyła rundę jesienną na szóstej pozycji lubelskiej ligi okręgowej, jednak, jak mówi się w klubie, nie jest to szczyt marzeń tego zespołu. W zespole testowało się dzisiaj aż czterech zawodników. - Nie mamy na sto procent dopiętych transferów. Jeśli plany dojdą do skutku, będą to solidne wzmocnienia. - powiedział po sparingu szkoleniowiec Turu.
Tur nie zaczął dobrze tego spotkania i do przerwy przegrywał. - Z przebiegu meczu nie jestem zadowolony z pierwszej połowy. Gra była szarpana, szczególnie w fazie wyprowadzenia piłki. Druga połowa zdecydowanie lepsza, skład miał być podzielony po równo. To się nie udało i ta drużyna w drugiej połowie zdecydowanie zdominowała ten mecz - kontynuuje trener Miazga. Mimo słabszej pierwszej odsłony był jednak zadowolony z ogólnej postawy zespołu. - Ten sparing zapisujemy do tych z kategorii "na plus". Mieliśmy mnóstwo sytuacji w drugiej części, a to, nad czym pracujemy na treningach, przynosi coraz to lepsze efekty.