Za nami zawody motocrossowe w Karolinie. Jak poszło łęczyńskim zawodnikom? (WIDEO, ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

SportW niedzielę na torze motocrossowym w Karolinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny w Motocrossie. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w Łęcznej Wiktoria Ciężka i Kamil Pawłowski. Oboje przesiedli się na większe motocykle.

Wiktoria Ciężka po poważnej kontuzji ręki i półrocznej przerwie w startach przesiadła się w tym roku na większy motocykl Suzuki RM 85 i do startów z klasy mx 65 do klasy kobiet. Był to jej pierwszy wyścig na większym motocyklu po zaledwie dwóch dniach treningowych. W obu niedzielnych wyścigach zajęła piąte miejsce, co pozwoliło na zajęcie takiego samego miejsca w końcowej klasyfikacji kobiet i zdobyciu 72 punktów.

Kamil Pawłowski natomiast również w tym roku przesiadł się z KTM o pojemności 85 na Husqvarna o pojemności 125 i zmienił klasę MX 85 na dużo mocniejszą JUNIOR. Klasa Junior została połączona z najmocniejszą klasą Open A, w której startowali jedni z najlepszych zawodników w Polsce m. in. bracia Kędzierscy, Patryk Zdunek czy Maciek Więckowski.

Sam start z pełnej maszyny startowej w tak doborowym towarzystwie był dla Kamila wielkim wyzwaniem. Pierwszy wyścig nasz młody zawodnik ukończył po bardzo dobrej jeździe w klasie Junior na siódmym miejscu, natomiast w drugim biegu na siódmym, dzięki czemu w końcowej klasyfikacji na zajął siódme miejsce i zdobył 69 punktów.

Zarówno Wiktoria jak i Kamil zdobyli dużo nowego doświadczenia w nowych klasach startowych co zaprocentuje w przyszłości i będą godnie reprezentować nasze miasto w Mistrzostwach Polski.