Zawodnicy Górnika Łęczna pokonali Orły Engela 4:3 [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Górnika Łęczna pokonali Orły Engela 4:3 [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

SportW niedzielnym meczu na Arenie Lublin mogliśmy zobaczyć legendarnych zawodników Górnika, m. in. Pawła Bugałę, Grzegorza Bronowickiego czy Sławomira Nazaruka, którzy zmierzyli się z byłymi reprezentantami Polski, takimi jak Radosław Majdan, Jacek Krzynówek, Tomasz Hajto.

Początek meczu należał do Orłów. Pierwszą okazję do strzelenia bramki miał Jacek Krzynówek, którego strzał z rzutu karnego kapitalnie obronił Marcin Mańka.

W 17 minucie dobrą akcję wypracował Marek Koźmiński, którą celnym strzałem zakończył Cezary Kucharski, były napastnik Legii Warszawa. Zawodnicy Górnika szybko wyrównali na 1:1, bramkę strzelił Mariusz Solnica.

Do końca pierwszej połowy podopieczni Jerzego Engela strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw bramkę zdobył Marcin Mięciel, potem Tomasz Rząsa.

Po przerwie piłkarze Górnika ruszyli do boju. Kontaktową bramkę strzelił Filip Burkhardt, którego znamy z ostatnich występów Zielono-czarnych w ekstraklasie. Później wyrównującego gola zdobył kolejny zawodnik pierwszej drużyny Górnika Shpetim Hasani, który wykorzystał sytuację sam na sam z Arkadiuszem Onyszko (trener bramkarzy Górnika Łęczna zmienił na pewien czas Radosława Majdana w drużynie Orłów).

Gola na wagę zwycięstwa zdobył Mariusz Sawa, który wywalczył rzut wolny, a następnie pięknym strzałem z 25 metrów pokonał Radosława Majdana.

Mecz na Arenie Lublin obejrzało około cztery tysiące widzów.