Reklama

Reklama

Gmina Spiczyn: 150 tys. zł to nie jest kosmiczna kwota, a pogorzelcom może pomóc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zrzutka.pl - Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn

Gmina Spiczyn: 150 tys. zł to nie jest kosmiczna kwota, a pogorzelcom może pomóc - Zdjęcie główne

foto zrzutka.pl - Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Podciągnijmy rękawy i zróbmy razem tę akcję. Ramię w ramię - apelują niezawodni spiczynianie z KGW ChmieLove. Pomagają sąsiadom, którzy utracili dobytek życia w pożarze.

Reklama

Zbiórkę rozkręcają gospodynie z KGW ChmieLove - LINK

Dach nad głową straciło 7 osób

Mieszkania zastępcze to pomoc tylko doraźna, udostępniona dzięki przyjaciołom i wsparciu gminy Spiczyn. 

"Wspólnie z grupą ludzi dobrej woli, z grupą samorządowców i wielu pomocnych ludzi, podjęliśmy wyzwanie zorganizowania publicznej zbiórki na zakup domków holenderskich. W pełni funkcjonalnych domów dla poszkodowanych rodzin. Wierzymy, że tak samo jak w przypadku zbiórki darów na rzecz pogorzelców uda się także w obliczu dramatu odbudować ich poczucie bezpieczeństwa w postaci własnego domu" - piszą inicjatorzy zrzutki "Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn". Zbiórkę na portalu zrzutka.pl założył Marek Chudzik, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Ziółkowie.

  22 sierpnia w Spiczynie spłonął stuletni dom, który nie nadaje się już do zamieszkania. Ogień w kilka godzin strawił dobytek czterech rodzin. Dach nad głową straciło 7 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 11 i 12 lat. Nikomu na szczęście nic się nie stało, jednak pogorzelcy potrzebują pomocy.

- Jestem zaniepokojona, że tak mało wpływa - mówiła 30 września wójt gminy Spiczyn Dorota Szczęsna na obradach RG Spiczyn. - Jest nas prawie 6 tys. mieszkańców, tylko w naszej gminie. 10, 20, 50 zł to kwoty, których naprawdę nie odczujemy. Mamy czas do końca listopada, potrzebne jest 150 tys. Początkowo myśleliśmy o odbudowie tego budynku, jest to jednak niemożliwe, 1,5 mln zł to niestety my nie zbierzemy.

- Wszyscy poszkodowani wyrazili zgodę na kontenery holenderskie, są bardzo dobrze wyposażone. 150 tys. zł to nie jest jakaś kosmiczna kwota, a jednak tym ludziom może pomóc - uważa wójt.

Gospodynie podciągają akcję

 Na facebooku powstała grupa "Licytacje dla osób poszkodowanych w pożarze w Spiczynie", której administratorami są członkowie KGW ChmieLove - Eliza Gąsior, Anna Tarka (przewodnicząca KGW) i Rafał Maksymowicz (założyciel akcji). 

- Grupa powstała 10 września. Na początku szło nawet nieźle, ale powoli powoli zaczęło przygasać. Miałam wrażenie, że nic z tego nie będzie. Ale Małgorzata - jedna z nas - nie odpuściła! Pomagała już przy zbiórce dla Filipa z Jawidza. Wierzyła w powodzenie naszej inicjatywy od początku i cały czas wierzy. Jest największym motorem napędowym. "To dzięki Tobie to nie umarło" - dziś jej dziękowałam - mówi Anna Tarka przewodnicząca KGW.

- Usługi i rzeczy wystawione na grupie, są licytowane na konto pogorzelców ze Spiczyna. Udostępnienia strony, dodawanie znajomych, udział w licytacjach - mile widziane -dopingują administratorzy.

Najwyższe oferty wygrywają!

Do wylicytowania na konto zbiórki są na przykład: miseczka z gliny, łapacz snów, oraz  powietrze w słoiku z rejonu Felicity w Lublinie, czyli "wspaniały zapach spalin lubelskich samochodów" (licytacja z przymrużeniem oka). Darczyńcy mają do zaoferowania swoje niepowtarzalne usługi jak: "Spływ kajakowy Łęczna - Kijany z przewodnikiem lub bez, jak kto woli!".

- Na zakończenie spływu ognisko na działce bezpośrednio przy rzece - ognisko z opcją nocowania pod chmurką lub we własnym namiocie - zachęca Anna Tarka, przewodnicząca KGW. Licytacja osiągnęła cenę 170 złotych. W innym poście rekomenduje trzy torty "własnej roboty".

 Ola Krzyżanowska członkini KGW i instruktor jazdy na nartach oferuje "Dwie godziny nauki jazdy na nartach dla dziecka lub dorosłego na wybranym stoku w województwie lubelskim".

   Na licytację wystawione są też m.in. nalewka malinowa własnej roboty w elegancko prezentującej się butelce i beza Pavloya autorstwa Angeliki Wieczorek, która już osiągnęła cenę 100 zł (najwyższa oferta - Rafał Maksymowicz).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE