Reklama

4,5 godz. czekania na wyrejestrowanie auta

Opublikowano:
Autor:

4,5 godz. czekania na wyrejestrowanie auta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości  Aż tyle czasu w kolejce stał spotkany przez nas petent wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Łęcznej, który chciał wyrejestrować samochód. - I tak miał szczęście, że w ogóle coś załatwił - mówili inni. Duże kolejki spowodowane są nowymi przepisami, które weszły w życie 1 stycznia.

Od 1 stycznia właściciele mają obowiązek rejestracji lub wyrejestrowania swoich samochodów w ciągu 30 dni od momentu kupna (też m.in. sprowadzenia z UE i  dopuszczenia do obrotu pojazdu spoza wspólnoty). W tym terminie trzeba też zgłosić sprzedaż auta.

Nowe przepisy przewidują od 200 do 1000 zł kary dla właścicieli pojazdów, którzy nie złożą wniosku o rejestrację lub wyrejestrowanie pojazdu w ustawowym terminie. Jak wyjaśniło Ministerstwo Infrastruktury, kary dotyczą tylko transakcji dokonanych po 1 stycznia.  

Ludzie przestraszyli się kar i po Nowym Roku w urzędach w całej Polsce zaczęły tworzyć się tasiemcowe kolejki do wydziałów komunikacji.

Mieszkańcy szturmują także wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Najbardziej "dramatyczne" są poniedziałki, a także wtorki, gdy czas obsługi interesantów wydłużony jest o jedną godzinę (mieszkańcy we wtorki są obsługiwani w godz. 8.15 do 15.15, w pozostałe dni do 14.15.)

Najlepiej więc zaplanować sobie czas w inne dni tygodnia. Mieszkańcy jednak o tym nie wiedzą, bo na stronie starostwa próżno szukać takiej praktycznej informacji.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE