Reklama

Adwentowe oczekiwanie na Boże Narodzenie

Opublikowano:
Autor:

Adwentowe oczekiwanie na Boże Narodzenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z adwentowym oczekiwaniem na przyjście Zbawiciela nieodłącznie związana jest Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwana roratami i sprawowana jeszcze przed świtem. W parafii św. Barbary w Łęcznej przychodziło na nią wielu parafian, w tym także dzieci.

Msza św. sprawowana była o godz. 6, kiedy na dworze panowały jeszcze ciemności. Nieodłącznym elementem rorat jest lampka roratnia, z którą dzieci przychodziły do kościoła, rozświetlając po drodze ciemności nocy.

Msza św. rozpoczyna się całkowitej ciemności, w kościele płoną tylko lampki latarenek, świece na ołtarzu i jedna szczególna z niebieską kokardą - symbolizująca Maryję to tzw. Roratka.

W tym roku w parafii św. Barbary podczas rorat podejmowany był cykl dotyczący darów Ducha Świętego. Na przykładzie biblijnych postaci dzieci dowiadywały się czym jest dar: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.

Po każdej katechezie dzieci i dorośli o trzymywali pytanie roratnie. Odpowiedź na to pytanie przynosili na kolejne roraty, wtedy to spośród nich losowane były odpowiedzi. Osoby, które zostały wylosowana otrzymywały do następnego spotkania roratniego figurkę Dzieciątka Jezus, a dorośli egzemplarz Pisma Świętego. Podczas ostatnich rorat figurki i Pismo Święte rozlosowane zostało już na stałe. Wszystkie dzieci obecne na Mszy św. otrzymały też figurki Świętej Rodziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE