Reklama

Będzie Beka i Klawa Ferajna, będą Wygibusy i nasze Karboniaki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Będzie Beka i Klawa Ferajna, będą Wygibusy i nasze Karboniaki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez koronawirusa, łęcznianie, swoją ulubioną imprezę festiwalową oglądać będą w nadchodzący weekend na ekranach. Jak Opole czy Sopot. Nie będzie tańców pod festiwalową sceną na miejskim targowisku.

Rozmowa z Eugeniuszem Misiewiczem, dyrektorem Centrum Kultury w Łęcznej i organizatorem XXIII Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych

- Tak, jako impreza otwarta, gromadząca setki ludzi, w skutek pandemii odwołana bezterminowo. Tymczasem my przywykliśmy do tego, że festiwal to wspólna zabawa artystów i publiczności oraz wielkie święto folkloru miejskiego. W tym roku na skutek pandemii - aby w ogóle kontynuować imprezę - musieliśmy ją przenieść do sieci, co było możliwe dzięki programowi "Kultura w sieci", ogłoszonemu przez Narodowe Centrum Kultury, skąd otrzymaliśmy dofinansowanie do trzech festiwali w wirtualnej odsłonie, w tym do 23. Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Tak więc jest kontynuacja, ale w innej formule, online.

Kto wystąpi?

- Przez trzy dni na scenie w CK wystąpi 9 kapel z całego kraju, po trzy kapele każdego dnia. Z Przemyśla, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego, Biłgoraja, Szczebrzeszyna, Piask lubelskich, z Lublina, Białej Podlaskiej i, oczywiście, z Łęcznej - nasze Karboniaki, czyli Górnicza Kapela Podwórkowa Karbon. Dotychczas w ciągu dwóch dni festiwalowych występowało przed łęczyńską publicznością średnio 15 kapel. W tym roku nie spotkają się ani z publicznością, ani ze sobą. Dla zachowania reżimu sanitarnego wszystkie nagrania odbywają się tak, by kapele nie występowały jednocześnie.

Sądzi Pan, że łęcznianie zaakceptują festiwal online?

- To już 23. festiwal. Impreza ma więc swoich fanów i sympatyków. Kapele także mają swoich sympatyków i lubią przyjeżdżać do Łęcznej, nawet gdy warunki są, jakie są. Dla nas najważniejsze jest, by stworzyć kapelom bezpieczne warunki, ale zabezpieczamy im także profesjonalne nagłośnienie i filmowanie, wszystko, co związane z profesjonalną sceną po to, by widz miał produkt najwyższej jakości.

Patrząc na nasze doświadczenia po festiwalu bajkowym - co mówię z całą odpowiedzialnością - będzie to bezpieczne i na wysokim poziomie zarejestrowane. Nawet jurorzy będą pracować zdalnie. Cóż, nie będzie tej bliskości między artystami i widownią, spotkań, wspólnej zabawy, ale będzie tak lubiana w Łęcznej muzyka. Pozostaje nam mieć nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na targowisku przy ul. Braci Wójcickich. W tym roku zrobiliśmy wszystko, żeby festiwal się odbył, żeby nie zawieść sympatyków folkloru miejskiego i kontynuować tę piękną tradycję.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić przed ekrany.

- Festiwal oglądać będzie można na żywo w piątek, sobotę i niedzielę, każdego dnia o godz. 19. W poniedziałek, także o tej samej porze odbędzie się ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Wszystko na stronie internetowej CK.

 

Koncerty można oglądać w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19 na stronie internetowej Centrum Kultury w Łęcznej. 

Po transmisji online w niedzielę rozpocznie się głosowanie na nagrodę publiczności. 

Ogłoszenie wyników i koncert laureatów odbędzie się w poniedziałek również o godz. 19.

 

 

.Na XXIII Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2020 wystąpią:

Kapela TA JOJ im. Kazimierza Kija Galikowskiego

Przeworska Kapela Podwórkowa BEKA

Górnicza Kapela Podwórkowa KARBON

PAKA SĘDZISZA

Biłgorajska Kapela Podwórkowa WYGIBUSY

Szczebrzeska Kapela Podwórkowa

Kapela Sentymentalne z Piask Lubelskich

Stylowa Orkiestra Taneczna

KLAWA FERAJNA z Białej Podlaskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE