Reklama

Bogdanka z nowymi koncesjami

Opublikowano:
Autor:

Bogdanka z nowymi koncesjami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Górnicy będą mogli wydobywać węgiel ze złoża K-3, gdzie na trzech pokładach znajduje się 100 mln ton czarnego złota. Spółka uzyskała także zgodę na rozpoznawanie złoża Ostrów. Dzięki nowym koncesjom życie kopalni ma wydłużyć się do 2050 roku, a wydobycie zwiększyć dwukrotnie. 

Spółka otrzymała koncesję na eksploatacje złoża K-3, który zajmuje około 30 kilometrów kwadratowych i bezpośrednio sąsiaduje z obecnie eksploatowanymi przez Bogdankę złożami, dzięki czemu górnicy będą mogli rozpocząć wydobycie w na K-3 w krótkim czasie, korzystając z posiadanej infrastruktury. Szczególnie ważne są tam trzy pokłady, 385/2, 389 i 391, gdzie znajduje się około 100 mln ton węgla.

Władze spółki starają się także o koncesję na wydobywanie węgla na obszarze K-6-7, w okolicach Cycowa. Teren ten również sąsiaduje z wyrobiskami górniczymi i złożami eksploatowanymi obecnie przez kopalnię.

- Pozyskanie koncesji na wydobycie w obszarze K-3 to kolejny krok w realizacji naszej strategii, zakładającej dwukrotne zwiększenie zasobów operatywnych spółki i przedłużenie żywotności kopalni do około 2050 roku. Kluczowe dla osiągnięcia tego celu jest jednak pozyskanie koncesji na wydobycie również w obszarze K-6-7. Obecnie oczekujemy na rozpatrzenie wniosku w tym zakresie – mówi Zbigniew Stopa, prezes zarządu LW Bogdanka S.A.

Spółka uzyskała także koncesję na rozpoznanie złóż „Ostrów”. – Ta koncesja pozwoli nam z kolei na analizę i przygotowanie dalszych planów rozwoju LW Bogdanka - dodaje Zbigniew Stopa.

Bogdanka w marcu ubiegłego roku złożyła także wniosek o koncesję na rozpoznanie złoża „Orzechów”. 

 

fot. lw.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE