Reklama

Bogdanka zatrudnia 11 najlepszych

Opublikowano:
Autor:

Bogdanka zatrudnia 11 najlepszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości LW BOGDANKA S.A. przyznała "Przepustki do pracy w Bogdance" kolejnym 11 najlepszym absolwentom szkół średnich o profilu techniczno-górniczym z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. 

W ramach działającego od 2017 roku projektu "Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. – Potrzebujemy najlepszych" zatrudnienie znalazło już 41 absolwentów szkół partnerskich. W ramach współpracy z nimi LW Bogdanka wypłaciła także 74 stypendia naukowe dla uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce przedmiotów technicznych. Kolejne stypendia zostaną przyznane we wrześniu tego roku.

Współpraca ze szkołami średnimi w okolicach LW BOGDANKA S.A. jest elementem "Strategii rozwoju kadr", której celem jest pozyskiwanie do pracy w Bogdance najlepszych absolwentów ww. szkół. Strategia rozwoju kadr obejmuje także współpracę z najważniejszymi w branży górniczej ośrodkami naukowymi w Polsce, w tym Akademią Górniczą-Hutniczą w Krakowie.

LW Bogdanka na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim, a od lutego br. także z Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie.

Oprócz programu stypendialnego oraz programu "Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. - Potrzebujemy najlepszych" współpraca ze szkołami średnimi obejmuje także praktyczną naukę zawodu poprzez umożliwienie uczniom odbycia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w kopalni w Bogdance. W 2018 roku rozpoczął się także projekt wsparcia merytorycznego dla kadry pedagogicznej. Dzięki niemu nauczyciele przedmiotów technicznych mają możliwość odbycia zjazdów do kopalni razem z pracownikami Bogdanki, obserwowania ich w trakcie pracy i pogłębiania własnej wiedzy. Do celów dydaktycznych udostępniona została narzędziownia, z której nauczyciele mogą wypożyczać narzędzia niezbędne do prowadzenia zajęć.

- Nie bez przyczyny od lat pozostajemy najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce, to wysokie kompetencje naszej kadry pozwalają na wdrażanie najnowszych rozwiązań stosowanych w światowej branży górniczej. Ciągły rozwój zawodowy osób aktualnie pracujących w Bogdance oraz sukcesywne pozyskiwanie młodych, ambitnych i utalentowanych pracowników, to w naszej opinii klucz to utrzymania wysokiej kultury technicznej naszej kadry i umocnienia pozycji Bogdanki, jako najbardziej efektywnej kopalni w Polsce – powiedział Artur Wasil, prezes LWB.

JCh

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE