Reklama

Bogdanka znacznie zwiększyła zysk

Opublikowano:
Autor:

Bogdanka znacznie zwiększyła zysk - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka w pierwszym półroczu 2019 roku odnotowała 197,9 mln zł zysku netto wobec 66,4 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Na dobre wyniki wpłynęły wzrost produkcji i sprzedaży, a także cen węgla.

LWB opublikowała wyniki finansowe za pierwszą połowę 2019 r. W tym samym czasie kopalnia wykonała 14,2 km wyrobisk korytarzowych.

Produkcja węgla handlowego wyniosła w pierwszym półroczu br. ponad 4,8 mln ton, co oznacza wzrost o 6,8 proc. w analogicznym okresie 2018 roku.  

W pierwszej połowie 2019 sprzedaż węgla ukształtowała się na analogicznym poziomie (prawie 4,8 mln ton), czyli była o 9,9 proc. wyższa niż rok wcześniej. Średni uzysk w pierwszym półroczu 2019 r. wyniósł 65,1 proc. wobec 59,6 proc. przed rokiem.

W I połowie 2019 r. Bogdanka umocniła swoją pozycję rynkową, osiągając wysoki, ponad 28 proc., udział w sprzedaży węgla do energetyki zawodowej. Udział w sprzedaży węgla energetycznego ogółem kształtował się na poziomie 21,6 proc.

Bogdanka inwestuje

W omawianym okresie LWB poniosła wydatki inwestycyjne na poziomie ponad 167 mln zł. Największą część tej kwoty, blisko 125 mln zł, przeznaczono na nowe wyrobiska i modernizację istniejących.

- Wyniki finansowe i operacyjne LW Bogdanka osiągnięte po pierwszym półroczu tego roku oceniam jako bardzo dobre. Wypracowanie ich było możliwe dzięki konsekwentnej realizacji założeń produkcyjnych i sprzedażowych, w tym poprawie uzysku. Do ich osiągnięcia przyczyniły się także wyższe ceny w naszych kontraktach, począwszy od stycznia tego roku – powiedział Artur Wasil, prezes LW Bogdanka.

- Zgodnie z zapowiedziami realizujemy plan zwiększenia produkcji do 9,4 mln ton w tym roku. Naszym priorytetem pozostaje ciągła praca nad optymalizacją kosztów oraz doskonaleniem procesów operacyjnych, a także przygotowanie do udostępnienia złoża Ostrów – dodał Artur Wasil. 

fot. www.lw.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE