Reklama

Budżet obywatelski. Mieszkańcy wybrali

Opublikowano:
Autor:

Budżet obywatelski. Mieszkańcy wybrali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stworzenie łąki kwietnej w centrum Łęcznej, modernizacja drogi na Osiedlu Trębaczów, montaż progów zwalniających to tylko niektóre z zadań wybranych w ramach budżetu osiedlowego Łęcznej na rok 2020. 

Z sześciu zlokalizowanych na terenie Łęcznej urn wyborczych wyjęto łącznie 410 kart do głosowania.

Największą popularnością cieszyły się projekty:
nr 20 - kino letnie, cykl trzech imprez plenerowych w mieście. Pokazy filmów połączone z grami i zabawami dla rodzin – 268 głosów.

nr 22 - łąka kwietna – poprawiająca estetykę miasta i wzbogacająca miejski ekosystem oraz stanowiąca filtr powietrza – 216 głosów.

nr 4 - przyłącze energetyczne i budowa oświetlenia na ulicy bocznej Bazarowej – 157 głosów.

Co wybrali mieszkańcy?

Osiedle Stare Miasto – Zakup stołów i krzeseł świetlicowych wykorzystywanych na potrzeby społeczności lokalnej w trakcie spotkań, kursów, szkoleń.

Osiedle Słoneczne – montaż trzech progów zwalniających na ulicach Słonecznej i Różanej.

Osiedle Kolonia Trębaczów – Uporządkowanie drogi gminnej bocznej do drogi krajowej 82, poprzez wykarczowanie krzaków oraz utwardzenie pobocza za stacją transformatorową i składzie budowlanym.

Osiedle Samsonowicza – zakup trybun teleskopowych z siedziskami na amfiteatr w Łęcznej wraz z wózkiem do ich przewozu i miejsca do ich przechowywania.

Osiedle Bobrowniki – „Zakątek relaksu”. Stworzenie mini parku z urządzeniami rekreacyjnymi dla dzieci i dorosłych. Miejsca dla odpoczynku wraz ze stojakami na rowery, nowymi nasadzeniami zieleni.

Osiedle Niepodległości – wykonanie przyłączy energetycznych i zamontowanie trzech lamp w technologii LED na ulicy bocznej do ul. Bazarowej – 157 głosów. 
Zadanie nie wyczerpuje pełnej puli środków przeznaczonych na osiedle, przez co możliwa jest realizacja kolejnego zadania – Utwardzenie miejsc parkingowych na działce naprzeciwko wjazdu na ulicę Bogdanowicza.

Budżet zielony – Zasianie łąki kwietnej z wieloma gatunkami roślin. Poprawienie i wzbogacenie miejskiego ekosystemu, oczyszczanie powietrza i gleby z zanieczyszczeń, kumulującej wilgoć i dającej schronienie i pokarm dla pszczół i innych owadów.

Wicebudżet – Organizacja trzech plenerowych imprez w mieście. Animatorzy, dmuchańce, poczęstunek dla uczestników, wspólna integracja i zabawa. Pokazy filmów dla dzieci i starszych osób w trzech lokalizacjach: amfiteatr, park Podzamcze oraz skwer międzyosiedlowy przy ulicy Wierzbowej.

 

WYNIKI GŁOSOWANIA - LINK 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE