Reklama

Była radna Cycowa: Wójt podzielił kobiety

Opublikowano:
Autor:

Była radna Cycowa: Wójt podzielił kobiety  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wójt nas skłócił i tak się zemścił za wynik wyborów, które u nas przegrał – mówi była radna z Janowicy. Pytany o konflikt na tle politycznym wójt Cycowa ripostuje: - Nic takiego tu nie ma. Jedne panie reaktywowały Koło Gospodyń. Drugie działały nieformalnie i zaświadczając o ich pracy jako Koła, poświadczyłbym nieprawdę. 

W efekcie zaświadczenie o działalności - związane z obowiązkiem wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - otrzymało koło, które wznowiło działalność po latach przerwy. 

Grupa nieformalna

Na spotkaniu w Janowicy słyszymy: - Wójt podzielił kobiety, nie podpisując nam zaświadczenia, że działałyśmy. Podpisał je kołu, które nie ma takiego dorobku. Okazało się, że jesteśmy grupą nieformalną, nic nie znaczącą dla włodarza, a prawdziwym KGW jest to drugie, reaktywowane. To my przez 14 lat zrobiłyśmy 10 wieńców dożynkowych, pięć zdobyło I miejsce, dostałyśmy 91 dyplomów i podziękowań, podpisanych także przez  pana wójta i adresowanych do KGW w Janowicy. I dziś zostałyśmy grupą niezorganizowaną... Wójt nas upokorzył! Ludzie nas zaczepiają i pytają "Dlaczego wam nie podpisał? Przecież to wy, zawsze, spiekota czy deszcz, tkwicie na tych gminnych stoiskach, częstując przygotowanymi daniami i ciastami?". Nasza godność i praca włożona w reprezentację wsi i gminy została podeptana. Tak nam podziękowano.   

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE