Reklama

Cyców: Leją fundamenty pod szkołę w Świerszczowie

Opublikowano:
Autor:

Cyców: Leją fundamenty pod szkołę w Świerszczowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remonty dróg, początek budowy szkoły w Świerszczowie, przetarg na budowę kładki na Śwince i chodnika przy drodze Stawek-Ludwinów, wymiana dachu i okien w szkołach podstawowych w Stawku, Malinówce i Garbatówce - to najnowsze wieści z frontu inwestycyjnego w Cycowie. 

Z frontu budów

- Na plac budowy szkoły w Świerszczowie wszedł wykonawca, z doświadczeniem w tego typu inwestycjach, lada moment zostaną zalane fundamenty – wylicza Wiesław Pikuła, wójt Cycowa. – Ruszamy z kładzeniem warstwy asfaltu w Kopinie na 2-km odcinku drogi powiatowej, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Chełmie ogłosił przetarg na wykonanie 2 km chodnika i kładki na odcinku Stawek-Ludwinów, wiemy, że są chętni na budowę tej inwestycji, która zlikwiduje największe zagrożenie na drogach naszej gminy. Trwa wymiana dachu w szkołach podstawowych w Stawku i Malinówce oraz okien w Garbatówce. Mamy już za sobą odbiór techniczny Przedszkola Samorządowego w Cycowie. Zgodnie z planem przebiegają przebudowy, remonty i budowy utwardzeń powierzchniowych na drogach gminnych. Została położona jedna warstwa wyrównawcza asfaltu drodze powiatowej Puchaczów-Urszulin, wykonywanej we współpracy z powiatem i gminą Puchaczów. Jesteśmy też w trakcie realizacji zadań w ramach funduszy sołeckich.

Wśród inwestycji są dwie, o które mieszkańcy starali się prawie dwie dekady. To szkoła w Świerszczowie oraz kładka i chodnik na drodze wojewódzkiej w Stawku i Ludwinowie.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE