Reklama

"Czarne wdowy" w czarny piątek. Wsród nich Hubert z Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

"Czarne wdowy" w czarny piątek. Wsród nich Hubert z Łęcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie, gdy tłumy ludzi były zajęte gorączką zakupów i szukaniem przecenionych rzeczy z okazji Czarnego Piątku (Black Friday) ci młodzi luzie stali z hasłami, takimi jak "Co sekundę na śmietnik trafia ciężarówka odzieży" czy "1 koszulka to 65 groszy dla pracownika szwalni w Azji". Wśród protestujących był Hubert Znajomski z Łęcznej. 

Podobnie jak inni aktywiści ubrany był na czarno. "Czarne wdowy" pojawiły się w piątek 29 listopada w lubelskim centrum handlowym E.Leclerc przy ul. Zana. 

- Przeprowadziliśmy akcję w taki sposób, żeby nie przeszkadzać ludziom w zakupach, ale też skłonić ich do refleksji. Chcieliśmy podkreślić, że przemysł modowy wytwarza aż dziesięć procent światowej produkcji dwutlenku węgla i jest drugim na świecie konsumentem wody – tłumaczy Hubert Znajomski, mieszkaniec Łęcznej, który obecnie spędza więcej czasu w Lublinie, gdzie na UMCS studiuje stosunki międzynarodowe i mieszka w akademiku.

Jest założycielem lubelskiego ruchu działającego pod szyldem Extinction Rebellion – to ruch społeczno-polityczny, który narodził się wiosną 2018 r. w Wielkiej Brytanii, protestujący przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatycznych.

Ludzie żywo reagowali na aktywistów w ciemnych ubraniach w E.Leclecu. Pytali o akcję, rozmawiali, które nawyki zakupowe mogliby zmienić.

- Nie chodzi nam o to, żeby nie kupować ubrań. Tylko o przemyślane zakupy – jeśli czegoś nie potrzebujemy, to tego nie kupujmy. Na swoim przykładzie powiem, że niektóre ubrania mam już cztery lata i mimo, że mi się nie podobają czasem, to je zakładam, bo nie są zniszczone, więc nie wiem czemu miałbym je wyrzucać. Gdy z czegoś wyrastam, to oddaje ubrania do Polskiego Czerwonego Krzyża lub jakichś fundacji – mówi Hubert Znajomski.

Przypomnijmy, że o młodym aktywiście pisaliśmy także w marcu, kiedy podjął internetowe wyzwanie i posprzątał okolice Wieprza na Starym Mieście w Łęcznej.

Zdjęcie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE