Reklama

Czarny PR czarnego złota

Opublikowano:
Autor:

Czarny PR czarnego złota - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosna Roberta Biedronia zapowiada, że przez najbliższe 16 lat zamknie wszystkie kopalnie i elektrownie węglowe. Według branży wydobywczej takie pomysły na górnictwo i energetykę świadczą o oderwaniu od rzeczywistości. 

"Wspólnota" o zapowiedzi Roberta Biedronia pyta Artura Wasila, prezesa LW Bogdanka.

Jak Pan, szef kopalni z planami zwiększenia wydobycia i uruchomienia nowego pola wydobywczego oraz mieszkaniec powiatu, żyjącego z kopalni przyjmuje zapowiedź zlikwidowania kopalń do 2035 roku i odejścia od energetyki opartej na węglu?

Uważam, że to puste, nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości deklaracje przedwyborcze. Pan Biedroń wpisuje się w ogólny trend postrzegania górnictwa bez zrozumienia złożoności całego zagadnienia. Należy pamiętać o tym, że dwie duże gospodarki europejskie, niemiecka i brytyjska, odchodziły od węgla, przy czym niemiecka przez kilkadziesiąt lat, a brytyjska kilka lat. Różnica polegała także na tym, że w Niemczech odbyło się to spokojnie i poprzez stopniową restrukturyzację. Natomiast brutalne zamkniecie kopalń w Wielkiej Brytanii wiązało się z rozlewem krwi na ulicach, o czym nie można zapominać, mówiąc o szybkim zamykaniu naszych kopalń. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE