Reklama

Do szpitala w Łęcznej przyjechał rezonans za 3,3 mln zł

Opublikowano:
Autor:

 Do szpitala w Łęcznej przyjechał rezonans za 3,3 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rezonans magnetyczny o wartości 3,3 mln zł dotarł już do Łęcznej. Przejechał pół Niemiec i niemal całą Polskę, a jego rozładunek trwał siedem godzin. Żeby ustawić sprzęt w szpitalnym pomieszczeniu, które już wkrótce stanie się "Pracownią rezonansu magnetycznego" została wyburzona ściana i zdemontowane dwa okna

Do łęczyńskiego szpitala dojechał we wtorek, 19 listopada. 

Pracownia ruszy po Nowym Roku  

- Właśnie trwają prace montażowe. Zanim pracownia będzie mogła wykonywać badania i przyjmie pierwszych pacjentów, urządzenie musi być ustawione, podłączone i przetestowane, a nasi pracownicy muszą przejść szkolenia – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej.

- Jeśli wszystko będzie realizowane zgodnie z harmonogramem, a Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktuje badania, to pacjentów zaprosimy po Nowym Roku – dodaje.

Bardzo wyczekany sprzęt  

Na taki sprzęt diagnostyczny mieszkańcy powiatu czekali od dawna. Wprawdzie mówiło się o jego zakupie, ale ze względu na koszty inwestycja była odkładana.

Szpital informuje: - Sprzęt taki, jak ten, który przyjechał do Łęcznej, posiadają nieliczne placówki. W skali kraju tylko osiem szpitali powiatowych dysponuje rezonansem. Szpital w Łęcznej jest dziewiątym.

Zakup sprzętu o wartości ponad 3,3 mln zł był możliwy dzięki unijnym funduszom z projektu pt. "Zwiększenie dostępności do świadczeń diagnostycznych i zabiegowych dla pacjentów SPZOZ w Łęcznej poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego".

Jest też endoskop i cztery rentgeny

W ramach tego projektu, którego wartość wyniosła 6,877 mln zł - a dofinansowanie z Unii Europejskiej to 4,585 mln zł - zakupione zostały także inne urządzenia diagnostyczne, m.in. cztery cyfrowe aparaty rentgenowskie i zestaw endoskopowy EUS, urządzenie, które służy do badania USG przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu.

Zakupiony sprzęt diagnostyczny jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE