Reklama

Dzieci wróciły z kolonii bez opuszka palca i ze skaleczoną nogą

Opublikowano:
Autor:

Dzieci wróciły z kolonii bez opuszka palca i ze skaleczoną nogą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości -Nie da się uniknąć takich zdarzeń - mówi prezes biura podróży i kierownik kolonii, w których wzięły udział dzieci z Łęcznej. Rodzice twierdzą, że były wyzywane przez wychowawców i przywiozły z kolonii wszy. Sprawą zainteresowała się ogólnopolska telewizja. 

Przypomnijmy: 45 dzieci z gminy Łęczna w wieku 8-15 lat spędziło kolonie w domu wczasowym "Hanka" w Krościenku nad Dunajcem. Obóz trwał od 25 czerwca do 6 lipca.

Rodzice nie musieli płacić za kolonie, bo były zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

MOPS rozpisał przetarg na wykonawcę kolonii, którym zostało Biuro Podróży Poltur z Zielonej Góry.

Kłopoty zaczęły się już na starcie, kiedy po dzieci przyjechał brudny i niesprawny autokar. Jak informowała policja, miał m.in. zużyte ogumienie, wyciekał z niego olej, nie miał pełnego oświetlenia. Dodatkowo z koszów na śmieci wysypywały się odpadki i puszki po piwie. Wycieczka wyruszyła w góry z 2,5-godzinnym opóźnieniem innym sprawnym autokarem.

- Na tym jednak kłopoty się nie skończyły – mówią rodzice i opiekunowie dzieci, które wróciły z kolonii.

Dzieci z trudnych rodzin

- Dzieci pojechały pachnące, zadbane, czyściutkie, a przyjechały śmierdzące. Jak po przyjeździe otworzyli autobus, to zebrało mnie na wymioty - taka była wilgoć i grzyb. Z autobusu dzieci wyszły z płaczem. To był jeden pisk: "mamo!", "tato!". Dzieci wróciły z wszami. No jak tak można... – mówi babcia jednego z dzieci.

- 11-letnia dziewczynka straciła na tych koloniach opuszek palca, bo przytrzasnęła go drzwiami. Podczas "zabawy" jeden chłopiec rozciął drugiemu nożem nogę. Dzieci były niedopilnowane. Gdzie byli wychowawcy, kierownik kolonii? – pyta matka dzieci, które wróciły z Krościenka nad Dunajcem.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE