Reklama

Giną ludzie, wyławiają zwłoki

Opublikowano:
Autor:

Giną ludzie, wyławiają zwłoki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyńska policja wystosowała do mieszkańców powiatu specjalny apel o czujność, związany ze znaczącym wzrostem ilości zaginięć. W ciągu 9 miesięcy br. poszukiwano 9 osób. Kilkakrotnie więcej niż w roku ub. W aż 4. przypadkach poszukiwania zakończyły się znalezieniem zwłok. 

Wśród zaginionych przeważają seniorzy. Zdarzyły się samobójstwa.

Weszliśmy w sezon nasilenia objawów depresyjnych. Idzie zimno, niosące groźbę wychłodzenia. Policja doradza przedsięwzięcie prostych - a skutecznych - rozwiązań, jak np. lokalizatory GPS dla osób z zaburzeniami pamięci.

Bo nieszczęścia można byłoby uniknąć

W policyjnym apelu czytamy: Co roku nasza policja zawiadamiana jest o zaginięciu kilkudziesięciu osób, z czego kilkunastu z tzw. kategorii I. Zgodnie z przepisami, osoba zaginiona kategorii I, to taka która opuściła miejsce swojego ostatniego pobytu nagle, w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia na jej szkodę przestępstwa albo uzasadniających podejrzenie zagrożenia jej życia, zdrowia lub wolności. Jak wskazuje doświadczenie ostatnich lat, wiele z tych osób to osoby starsze, dotknięte chorobami charakterystycznymi dla podeszłego wieku, jak demencja, choroba Alzeheimera czy zaburzenia pamięci. (...) Analiza przypadków lokalnych zaginięć wskazuje, że części z nich można byłoby uniknąć w przypadku zwiększonych działań prewencyjnych członków rodziny bądź mieszkańców powiatu.

 (…)

Więcej w papierowym (dostępnym w punktach sprzedaży) i elektronicznym wydaniu Wspólnoty (CZYTAJ TUTAJ).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE