Reklama

Godzina dla Ziemi – dołącz do akcji

Opublikowano:
Autor:

Godzina dla Ziemi – dołącz do akcji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj o godz. 20.30 zgasną światła na obiektach Starostwa Powiatowego w Łęcznej i Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Instytucje te włączają się w ogólnoświatową akcję Godzina dla Ziemi WWF.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do dołączenia do akcji, która w tym roku przebiega pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Akcja Godzina dla Ziemi WWF polega na symbolicznym zgaszeniu świateł i urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ideą akcji jest promowanie troski o naszą planetę, poprzez ochronę jej środowiska naturalnego.

Nawet w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki, możemy przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na Ziemię. Nie bądźmy obojętni, dołączmy do akcji.

Na stronie godzinadlaziemi.pl  można złożyć podpis pod apelem w tej sprawie.

„Godzina dla Ziemi” to ogólnoświatowa akcja ekologiczna, zainicjowana 12 lat temu przez organizację WWF. Co roku na godzinę gasną światła na znanych zabytkach, pomnikach i obiektach. M.in. na: operze w Sydney, bramie Indii w Bombaju, piramidach w egipskich w Gizie, bazylice św. Piotra w Watykanie, wieży Eiffla, pałacu Buckingham w Londynie, moskiewskim Kremlu i Empire State Building w Nowym Jorku.

W Polsce w akcji bierze udział kilkadziesiąt miast, w których gasną iluminacje takich obiektów, jak Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek, bramy Starego Miasta w Gdańsku, łódzka Manufaktura czy Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE