Reklama

Górnicy chcą podwyżki

Opublikowano:
Autor:

Górnicy chcą podwyżki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Domagają się 15-procentowej podwyżki górniczych pensji. Chcą czytelnego systemu premiowania. Na ten, który miał być wprowadzony w grudniu zgody nie ma pod groźbą eskalacji konfliktu.

W październiku związkowcy z Bogdanki zgłosili postulat 15-procentowej podwyżki płac. Z końcem listopada zażądali od władz kopalni wycofania się z pomysłu wprowadzenia z dniem 1 grudnia nowych zasad premiowania. W przeciwnym razie podejmą wszelkie działania prawne do strajku włącznie.

W ostatni piątek spotkali się z prezesem kopalni. Napięcie spadło - dowiedziała się "Wspólnota".

Jak cała branża

O tym, że Barbórka w Bogdance może być gorąca napisał Biznes Alert, relacjonując negocjacje płacowe Polskiej Grupy Górniczej i przedstawiając w tym kontekście sytuację naszej kopalni. Toteż podczas czwartkowego czatu inwestorskiego z prezesem Arturem Wasilem, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) a podsumowującego wyniki Bogdanki za minione 3 kwartały br., padło pytanie o żądania płacowe. Artur Wasil przyznał, że – podobnie jak w całej branży – i w Bogdance odczuwalna jest presja płacowa.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE