Reklama

Jak malować przystanki?

Opublikowano:
Autor:

Jak malować przystanki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest duże zainteresowanie ofertą łęczyńskiego ratusza dla grafficiarzy, w których ręce urzędnicy oddają gminne przystanki. Ratusz podał więcej szczegółów. Na zgłoszenia urzędnicy czekają do piątku 9 sierpnia, tak aby jeszcze w wakacje odświeżyć przystanki.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace mające na celu odświeżenie, oczyszczenie, konserwację i przygotowanie przystanków, umożliwiające ich pomalowanie i oddanie w ręce artystów.

Projekt powinien uwzględniać pewne wytyczne. - Na ścianie najazdowej, zgodnie z kierunkiem ruchu pojazdów, musi zostać ujęta nazwa miejscowości w której znajduje się przystanek. Na czas składania projektu wystarczy przygotować wniosek z naniesieniem pola „nazwa miejscowości” – mówi Grzegorz Kuczyński.

Nazwa miejscowości powinna wpisywać się w projektowane graffiti, ale wykorzystana do tego czcionka musi być czytelna i zrozumiała dla wszystkich. Autor projektu musi uwzględnić również fakt, że ściana wewnętrzna przystanku będzie zawierała tabliczki z rozkładem jazdy oraz tablicę na ogłoszenia.

Projekt nie może zawierać motywów reklamowych - przystanki znajdują się w ciągu drogi krajowej i takie elementy potraktowane byłyby jako umieszczenie reklamy. Wiązałoby się z wysokimi opłatami dla gminy Łęczna.

Przedstawiony projekt może dotyczyć jednego przystanku, ale może uwzględniać również ich ciąg, ale nie więcej niż 3 przystanki.

Wraz z projektem należy przedłożyć kosztorys prac: potrzebnych farb, podkładów, pędzli itp.

 Zdjęcia obecnego stanu przystanków wraz z nazwą miejscowości, lokalizacją i kilometrażem dostępne są w formie załącznika - TUTAJ.

- Zachęcamy jednak do zobaczenia ich stanu w terenie. Powierzchnia całkowita przystanku to 33,20 mkw. bez ściany tylnej, nieeksponowanej. Łącznie z nią to 42,98 kw. Mamy świadomość, że projekt jest nowatorski, ciekawy i że razem stworzymy lub przynajmniej zapoczątkujemy coś, co może stać się naszą wizytówką i późniejszym wzorem do naśladowania przez inne samorządy- mówi Kuczyński.

Adres mailowy na który można przesyłać propozycje i kosztorysy to usterka@um.leczna.pl. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego z Pawłem Wójcickim pod nr tel. 81-535-86-47 oraz Mariuszem Kamińskim nr tel. 81-535-86-48, a także do kontaktu osobistego w pokoju nr 11 i 16 Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

W ramach prac do odnowienia jest osiem przystanków na bardzo obleganej trasie Łęczna – Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE