Co jest potrzebne do zrobienia bransoletki z muliny?
Zastanawiasz się, jak zrobić bransoletkę z muliny? Jeśli zabierasz się za robienie takich bransoletek, musisz najpierw przygotować wszystkie potrzebne do tego rzeczy. Sposobów wykonania jest wiele. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Ale z pewnością do każdej bransoletki będzie potrzebna agrafka, nożyczki i oczywiście mulina! Samemu należy zdecydować ile i jakie kolory nam się przydadzą. Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić mulinę? Możliwości jest wiele. Możesz zamówić ją przez Internet lub pójść do pasmanterii. Na pewno wybór będzie szeroki i dostaniesz to, czego szukasz. Jeśli wszystko mamy już przygotowane, to możemy zabrać się do działania.
Jak zrobić bransoletkę z muliny? Krok po kroku
Istnieje mnóstwo sposobów oraz rodzajów takich bransoletek. Jedną z propozycji jest kolorowa bransoletka w kształcie tasiemki. Liczba kolorów zależy od ciebie. Mogą być na przykład cztery.
1. Najpierw należy odmierzyć około dwa metry muliny z każdego koloru.
2. Następnie składamy je na pół, zawiązujemy supeł i zostawiamy małe oczko, by wpiąć w nie agrafkę.
3. Teraz trzeba zahaczyć agrafkę o coś, co ją przytrzyma, by ułatwić plecenie. Może to być nogawka od spodni czy na przykład jakaś poduszka.
To jest właściwie podstawa, by zrobić każdy rodzaj takiej bransoletki.
4. Kolejnym krokiem jest rozłożenie muliny kolorami. Układamy je po dwóch stronach tak, by powstało odbicie lustrzane.
5. Teraz można zacząć plecenie. Zaczynamy od prawej strony. Wiążemy po dwa supełki z każdym z kolorów i to samo powtarzamy po lewej stronie. Uwaga! Trzeba pamiętać, żeby owiązywana nitka była naprężona, a ta, którą robisz supełki, pracowała na niej. Supełki trzeba mocno i dokładnie zaciskać, wtedy można uniknąć przebijania kolorów w niewłaściwym miejscu.
6. Taki schemat wiązania powtarzamy na każdej stronie, póki nie uzyskamy oczekiwanej długości bransoletki.
W skrócie schemat wygląda tak: mając cztery kolory (czyli osiem końców, bo są złożone na pół) na każdym kolorze robimy po dwa supełki innymi kolorami. Na końcu, jeśli uzyskamy odpowiednią długość, robimy supełek.
Jak założyć bransoletkę z muliny na rękę?
Możemy albo założyć ją na nadgarstek i po prostu zawiązać dwa końce (wtedy będziemy ją nosić cały czas, dopóki się nie urwie lub jej nie utniemy) albo przy zawiązywaniu supełka na koniec plecenia z pozostałej muliny możemy upleść dwa warkoczyki. Jeden z nich przekładamy przez oczko, w które była wetknięta agrafka. Wtedy możemy założyć bransoletkę na rękę i przy pomocy drugiego warkoczyka zawiązać kokardkę. Ten sposób pozwoli na ściąganie i zakładanie ozdoby.
Podsumowując, bransoletki z muliny mogą świetnie pasować do naszych stylizacji. Z pewnością u każdego będą wyglądać dobrze. Najlepsze w nich jest to, że samemu możemy zdecydować, jaki efekt końcowy uzyskamy. Nie dość, że jest to rękodzieło, to jeszcze ciekawy sposób na nudę! Na początku schemat może wydawać się skomplikowany, ale gdy się go zrozumie, to będzie można je robić nawet „przez sen”. Być może stanie się to twoim hobby. W takiej biżuterii handmade zawsze będziemy wyglądać oryginalnie. Mając ją, możemy być pewni, że nikt nie będzie miał takich samych dodatków!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.