Reklama

Jedna trafna decyzja i zamieszkasz szybciej na swoim! Jak przyspieszyć budowę domu?

Opublikowano:
Autor:

Jedna trafna decyzja i zamieszkasz szybciej na swoim! Jak przyspieszyć budowę domu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla inwestora rozpoczynającego budowę domu najważniejsze jest jedno – szybko i bez problemów zamieszkać we własnym domu. Przebrnąć przez wszystkie procedury, wybudować dom bez komplikacji i jak najszybciej go wykończyć. Próg własnego domu to meta, do której biegną wszyscy inwestorzy. Jak skrócić sobie drogę do upragnionego celu? Znamy proste rozwiązanie.

Zdjęcie

Dom przy Alabastrowej 53 (www.galeriadomow.pl)

Dobry wybór na początek. Jaki projekt domu pozwoli Ci budować szybko?

Dobrze wybierzesz, szybciej skończysz – tak powinno brzmieć motto każdego inwestora. Najważniejsze decyzje podejmujemy już na etapie wyboru projektu domu, dlatego warto postawić na taki, który da się budować szybko i sprawnie. Wybierając projekty domów szukajmy najlepiej w dwóch kategoriach domów – takich, które wybudujemy w całości, za jednym razem, lub takich, które będziemy mogli realizować dwuetapowo.

Mały dom parterowy – wybuduj za jednym zamachem.

Małe domy parterowe o prostej konstrukcji i zwartej bryle, to tanie w budowie budynki, z którymi nie powinniśmy mieć problemu. Jeśli wybierzemy projekt domu o regularnych kształtach, prostej konstrukcji dachu (najlepiej dwuspadowy) i niezbyt dużej powierzchni użytkowej, możemy być pewni, że budowa przebiegnie bez utrudnień. Projekty domów o takich parametrach są również tanie w budowie, a to dlatego, że nie generują zbędnych kosztów wynikających ze skomplikowanej konstrukcji. Musimy pamiętać, że najdroższe elementy domu to dach i ściany nośne. Tani i szybki w budowie dom to taki, który wybudujemy od zera do stanu pod klucz w 1 rok. Gdy wiosną rozpoczniemy budowę, późną jesienią możemy się wprowadzać. Takie tempo prac można osiągnąć wybierając dobry projekt domu i odpowiednio wcześnie rozpoczynając formalności związane z procedurą pozwolenia na budowę.

Zdjęcie

Dom przy Bukowej 22 (www.galeriadomow.pl)

Dom z poddaszem i dodatkowym pokojem na parterze – buduj dwuetapowo.

Drugim sposobem na szybkie zakończenie inwestycji, przynajmniej wymiarze zapewniający możliwość zamieszkania w domu, jest budowa domu na raty, tzw. systemem dwuetapowym. Aby móc realizować inwestycje w taki sposób również potrzebny jest odpowiedni projekt domu. W kręgu naszych zainteresowań w trakcie wyboru powinny być projekty domów z poddaszem użytkowym i dodatkowym pokojem na parterze. Taki układ wnętrza daje się łatwo podzielić na parter, który wykańczamy w pierwszej kolejności, oraz poddasze, które będzie czekało na właściwy moment. Aby mieszkać komfortowo potrzebujemy dodatkowego pokoju na dole. Oczywiście bez niego też da się funkcjonować – otwarty salon może służyć jednocześnie jako sypialnia – ale lepiej przewidzieć pokój na parterze. Dzięki niemu komfort zdecydowanie rośnie. Mając otwartą kuchnie, pokój dzienny i łazienkę (obowiązkowo!) stajemy się właścicielami standardowego mieszkania, na wzór tego w nowym budownictwie, tyle że naszego własnego, na naszej działce i bez sąsiadów nad głową. To nieporównywalne doznanie wolności, nie mogące się równać z największym nawet mieszkaniem w bloku.

Projekty domów z dodatkowym pokojem na parterze pozwalają ze spokojem patrzeć na całość inwestycji. Jeśli nawet nie starczy nam pieniędzy na wykończenie całości możemy swobodnie mieszkać w swoim domu, etapami przenosząc się do kolejnych pomieszczeń.

Zdjęcie

Dom przy Wiosennej 9 (www.galeriadomow.pl)

Kluczowe wybory dotyczące przyszłości naszej budowy podejmujemy wraz z momentem wyboru domu. Przeglądając projekty domów możemy wybrać takie, które wprowadzą do naszej głowy spokój i pewność, że inwestycja naszego życia zakończy się pełnym sukcesem. Projekty domów tanich i szybkich w budowie oraz projekty domów do realizacji dwuetapowej to pewniaki, na które warto postawić.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE