Reklama

Kilometry metr po metrze

Opublikowano:
Autor:

Kilometry metr po metrze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 marca trwa Kampania Społeczna "Kilometry Dobra", w której wystartowało łęczyńskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

To ogólnopolska akcja zbierania pieniędzy przez organizacje na wybrany przez siebie cel. PSONI zbiera na rozbudowę - prowadzonego dla podopiecznych z całego powiatu - Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy o Całodobowy Dom Rodzinny.

W akcję angażują się szkoły i instytucje, które ze swoim programem odwiedza artystyczna reprezentacja WTZ, czyli zespół teatralny "Figiel", perkusyjny "Bębnoludy" i solista Łukasz Lisek. Wystąpili już w szkołach w Zezulinie, Cycowie, na Dniu Kobiet w Ludwinie, w szkołach w Nadrybiu i Piasecznie. 

- Zebraliśmy na nasz cel 9408.90 zł - informuje Maria Lisek-Zięba, przewodnicząca Koła PSONI w Łęcznej i kierownik WTZ w Janowicy.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Kampania przebiega pod patronatem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, jej ambasadorem jest Andrzej Kita, honorowy konsul Republiki Mołdawii w Lublinie. 

Konto Janowickich Kilometrów Dobra: 41 8693 0006 2001 0000 3812 0001

Jolanta Chwałczyk 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE