Reklama

Kronika policyjna. Dwóch pijanych kierowców i zderzenie z sarną

Opublikowano:
Autor:

Kronika policyjna. Dwóch pijanych kierowców i zderzenie z sarną   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2 promile wydmuchał 41-letni kierowca, którego dziwne manewry zaniepokoiły świadka. Policja skontrolowała go na ulicy Polnej w Łęcznej.

Piątkowej nocy policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

- O pierwszym z nich zostaliśmy powiadomieni przez czujnego obywatela, który zwrócił uwagę na nietypowe manewry kierującego. Policjanci zatrzymali pirata drogowego jadącego citroenem na ul. Polnej w Łęcznej i poddali 41-letniego mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Delikwent wydmuchał ponad 2 promile alkoholu – informuje kom. Michał Grzesiuk z policji w Łęcznej.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie kontroli nie miał dokumentów ubezpieczenia OC i dowodu rejestracyjnego.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł na ul. Piłsudskiego w Łęcznej. Tym razem kontroli drogowej został poddany 19–letni mieszkaniec Łęcznej, który jechał fordem focusem.

- Okazało się, że kierujący jedzie na „podwójnym gazie” ponieważ zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu przekraczała 0,5 promila. Młodzieniec podróżował ze swoją koleżanką, która stwierdziła, że również jest pijana – mówi kom. Grzesiuk.

Mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych i ustalili, że jego prawo jazdy zostało już zatrzymane w związku z podejrzeniem kierowania w stanie po użyciu alkoholu.

Podczas kontroli dokumentów samochodu okazało się, że ford nie ma ważnych badań technicznych, a kierowca nie dysponuje niezbędnymi dokumentami w postaci polisy OC i dowodu rejestracyjnego.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do dwóch lat więzienia, zaś za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu sądowego do pięciu lat. 

Zderzenie z sarną

Do grona „pechowców” w sobotni ranek dołączył mężczyzna podróżujący hondą. Pod jadący w Turowoli drogą krajową nr 82 samochód wybiegła sarna. Zwierzę zginęło na miejscu. Samochód został uszkodzony, ale na szczęście kierujący samochodem nie doznał obrażeń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE