Reklama

Krzysztof Szlaga nie jest już prezesem LW Bogdanka

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof Szlaga nie jest już prezesem LW Bogdanka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiejsze zmiany w zarządzie wpisują się w ostatni niepokój w kopalni związany z negocjacjami płacowymi na 2018 rok i krytyką działań Krzysztofa Szlagi przez górników. Kto teraz będzie pełniącym obowiązki prezesa? 

Spółka Lubelski Wógiel Bogdanka w oficjalnym komunikacie poinformowała o zmianach w zarządzie. - Dziękujemy Krzysztofowi Szladze za pięć lat pracy w zarządzie LW Bogdanka i jego wkład włożony w rozwój spółki. Był to ważny okres dla Bogdanki – spółka poradziła sobie w trudnym otoczeniu rynkowym, stała się częścią Grupy Enea i wdraża nową strategię rozwoju. Ciągłość wysokiej jakości zarządzania zapewnią pozostali członkowie zarządu, którzy pozostają w spółce. Krzysztofowi Szladze życzę sukcesów w dalszej karierze zawodowej – powiedział Mirosław Kowalik, przewodniczący rady nadzorczej LW Bogdanka SA.

Do czasu powołania nowego prezesa funkcję tę będzie pełnił Sławomir Karlikowski, obecny zastępca prezesa ds. produkcji, pełniący równocześnie funkcję kierownika ruchu zakładu górniczego. Sławomir Karlikowski jest związany z LW Bogdanka od 1991 roku, od 2016 roku jako członek zarządu spółki.

Krzysztof Szlaga opuszcza fotel prezesa w czasie, gdy w kopalni toczą się negocjacje płacowe. We wtorek na trzech polach wydobywczych - Bogdanka, Nadrybie, Stefanów -  odbyły się tzw. masówki, czyli spotkania z pracownikami poszczególnych zmian w sprawie płac na rok 2018.

odbyły się masówki, czyli spotkania z pracownikami poszczególnych zmian w sprawie płac na 2018 rok. Jedno ze spotkań 5 lutego, na którym prezes przedstawił swoje propozycje, zakończyło się "z hukiem" - wystąpieniem związków z żądaniami w trybie sporu zbiorowego.

- Praca w Bogdance to bardzo ważny okres mojego zawodowego życia. Odchodzę z poczuciem zawodowej satysfakcji gdyż dzięki wspólnej pracy Zarządu i załogi, LW Bogdanka to obecnie spółka w bardzo dobrej formie, stabilna finansowo i operacyjnie – wskaźniki efektywności należą do najwyższych w branży, Spółka wypracowuje bardzo dobre wyniki finansowe, a dzięki otrzymaniu w 2017 roku koncesji na złoże Ostrów będzie mogła fedrować przez kolejnych blisko 50 lat – powiedział Krzysztof Szlaga, odchodzący Prezes Zarządu LW Bogdanka SA.

fot. lw.com

Więcej we "Wspólnocie Łęczyńskiej" - od wtorku 20 lutego w Twoim puncie sprzedaży!

Zdjęcie

 

Na zdjęciu: Sławomir Karlikowski, od 16 lutego pełniący obowiązki prezesa LW Bogdanka SA 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE