Reklama

Kto na stołek wiceburmistrza - wzmożenie w łęczyńskim PiS

Opublikowano:
Autor:

 Kto na stołek wiceburmistrza - wzmożenie w łęczyńskim PiS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Radzie Miejskiej w Łęcznej powstał właśnie Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Czy zmieni układ sił? Odbierze większość Wspólnej Sprawie, komitetu, z którego startował burmistrz? Dlaczego powstał dopiero teraz? "Były naciski z góry, PiS zwiera szyki przed wyborami prezydenta, teraz sięgnie po stołek wiceburmistrza"- mówi się w Łęcznej.

W Radzie Miejskiej w Łęcznej powstał właśnie Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Czy zmieni układ sił? Odbierze większość Wspólnej Sprawie, komitetu, z którego startował burmistrz? Dlaczego powstał dopiero teraz? "Były naciski z góry, PiS zwiera szyki przed wyborami prezydenta, teraz sięgnie po stołek wiceburmistrza"- mówi się w Łęcznej.

I wymienia następujące nazwiska: radny Michał Targoński, radna Iga Zawisza-Klimkiewicz, Anna Irla-Walenciuk, kierowniczka Referatu Spraw Obywatelskich w UMrzecznik UM Grzegorz Kuczyński i dwaj konkurenci burmistrza w ostatnich wyborach. Wiceprzewodniczący RM i przewodniczący nowo powstałego Klubu, Piotr Winiarski oraz Mariusz Fijałkowski, który był liderem Lepszej Łęcznej, ale zadeklarował wstąpienie do PiS podczas konwencji wyborczej posła Artura Sobonia, a teraz został wiceprzewodniczącym Klubu Radnych PiS.

Zapytaliśmy, co to wszystko znaczy i na co się zanosi. Jak na razie, z powodu koronawirusa, najprawdopodobniej nie odbędzie się sesja RM, na której powstanie Klubu zostałoby oficjalnie ogłoszone. 

Póki co, w radzie bez zmian

- Do Biura RM wpłynął wniosek o rejestrację złożonego z ośmiu osób Klubu Radnych PiS - potwierdza Krzysztof Matczuk, przewodniczący RM. - Każda grupa formalna ma prawo się konstytuować, co zapewnia jej statut gminy i RM oraz ustawa o samorządzie gminnym. Nie ma to większego znaczenia, jeśli chodzi o siłę przebicia, ale daje większe możliwości, pozwalając np. występować w imieniu klubu, a nie jako pojedynczy radny czy grupa radnych. Przekłada się na silniejsze umocowanie klubu w radzie.

(…)

Więcej we Wspólnocie Łęczyńskiej - wydaniu papietrowym i elektronicznym:

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE