Reklama

Ławki Niepodległości stanęły w Łęcznej i Puchaczowie

Opublikowano:
Autor:

Ławki Niepodległości stanęły w Łęcznej i Puchaczowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze nie świecą, nie śpiewają i nie gadają. Bo z powodu pomyłki wykonawcy historię Łęcznej opowiadałaby ławka w Puchaczowie i odwrotnie. Lada moment obie ławki zostaną przywołane do porządku.

W Łęcznej ławka stanęła na placu Powstań Narodowych. Przyciski z tyłu siedziska są "wandaloodporne". "Istotną częścią korpusu ławki jest element loga, czyli napis "niepodległa" w oryginale pisanym ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego" - czytamy w projekcie MON.

Koszt łęczyńskiej ławki to 30 tys. zł, z czego 23 tys. zł to dofinansowanie z MON, 7 tys. zł – pochodziło z miejskiej kasy. W Puchaczowie ławka kosztowała 41 tys. zł – 30 tys. zł wyłożyło MON, 11 tys. zł gm. Puchaczów. 

Ławki zaśpiewają nam wkrótce Marsz Pierwszej Brygady, odtworzą przemówienie Piłsudskiego, ale też powiedzą co się sto lat temu działo w Łęcznej i Puchaczowie. 

Wyposażona jest w fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych i w ładowarkę urządzeń mobilnych. Pełni funkcję hot-spotu. Podświetli ją system LED.

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 8 stycznia w Twoim punkcie sprzedaży!

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE