Reklama

Łęczna: Mieszkanka założyła zbiórkę na budki dla jerzyków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Mieszkanka założyła zbiórkę na budki dla jerzyków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komary w Łęcznej to straszna plaga. Miasto i spółdzielnie ewidentnie sobie nie radzą lub nie widzą problemu – mówi mieszkanka Łęcznej, Martyna Królikowska.

Pomyślałam, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i nieco przymusić osoby decyzyjne do podjęcia działań. Proponuję zrobić zrzutkę na budki lęgowe dla jerzyków. Ptaków, które żywią się owadami - przede wszystkim komarami. Jerzyki są rzeczywiście bardzo wydajne jeśli chodzi o redukowanie liczby drobnych owadów latających. Jeden osobnik w ciągu doby może zjeść nawet 20 tysiecy, w tym bardzo wiele dokuczliwych dla człowieka komarów i meszek – mówi Martyna Królikowska, która na stronie internetowej zrzutka.pl założyła zbiórkę na zakup budek lęgowych. Jedna taka budka kosztuje około 40 zł. Zbiórka odbywa się pod nazwą "Jerzyki w Łęcznej - budki dla ptaków" - LINK.

Przypomnijmy, że jerzyki odkomarzają Łęczną już od czterech lat, kiedy to zamontowano kilkadziesiąt budek dla tych ptaków na wieży OSP. Podobne budki są także m.in. na budynkach przedszkola "czwórki" i szkoły "dwójki". Ratusz planuje budowę kolejnych budek. W tym roku plaga komarów jest tak duża, że miasto dodatkowo odkomarza miejsca publiczne opryskami.

Jednak nadal problem z komarami jest na terenach spółdzielni mieszkaniowych, czyli na większości placów zabaw i pod blokami.

Martyna Królikowska podpisała już porozumienie z burmistrzem Leszkiem Włodarskim, który zadeklarował "swoją pomoc i wsparcie w pozyskaniu zgody łęczyńskich spółdzielni mieszkaniowych na zawieszenie na obiektach będących pod opieką spółdzielni budek lęgowych dla jerzyków dostarczonych przez Panią Martynę Królikowską".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE