Reklama

Licznik cofnięty o 30 tys. kilometrów

Opublikowano:
Autor:

Licznik cofnięty o 30 tys. kilometrów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już szósty kierowca w powiecie łęczyńskim, który wpadł z cofniętym licznikiem. Od początku roku w ramach nowych uprawnień policjanci sprawdzają stan liczników podczas kontroli.

W Cycowie funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę aixam. Drogomierz wskazywał 43043 przejechanych kilometrów.

- Policjanci zweryfikowali stan drogomierza w systemach informatycznych, uzyskując informację, że w trakcie badań diagnostycznych wykonanych w 2018 roku stan licznika wskazywał 70501 przebytych kilometrów. Różnica w stanie licznika wynosiła blisko 30 tysięcy kilometrów – informuje st. sierż. Izabela Zięba z komendy w Łęcznej.

- Właściciel pojazdu nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż w 2018 roku. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych – dodaje.

Zgodnie z art. 306 a Kodeksu Karnym zmiana stanu drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowi przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Odpowiedzialność spoczywa zarówno na osobie zlecającej ingerencję w licznik, jak i na wykonawcy takiej usługi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE