Reklama

LW Bogdanka. "Wprowadziliśmy zasadę witania się bez podawania ręki"

Opublikowano:
Autor:

LW Bogdanka. "Wprowadziliśmy zasadę witania się bez podawania ręki" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W odpowiedzi na aktualną sytuację epidemiologiczną spółka Lubelski Węgiel Bogdanka wprowadziła szereg nadzwyczajnych procedur i środków ostrożności, które przede wszystkim mają zminimalizować liczbę kontaktów bezpośrednich.

- Zmniejszyliśmy liczbę spotkań wewnętrznych do niezbędnego minimum, zawiesiliśmy wyjazdy służbowe i ograniczyliśmy przyjmowanie interesantów z zewnątrz. Wszystkie osoby, mające do załatwienia sprawy w kopalni, prosimy o odłożenie wizyty lub kontakt zdalny (telefon, e-mail). Wstrzymaliśmy wszelkie organizowane dla pracowników inicjatywy: wycieczki, udział w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i innych. Wprowadziliśmy zasadę witania się ze sobą bez podawania ręki – informuje Sławomir Krenczyk, dyrektor ds. relacji z otoczeniem LW Bogdanka.

Dodatkowo kopalnia opracowała specjalne procedury dla pracowników powracających z urlopów lub narażonych na kontakt z osobą zakażoną w Polsce, a także obserwujących jakiekolwiek objawy mogące wskazywać na koronawirus (gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie). - Jesteśmy przygotowani na natychmiastowe wdrożenie kwarantanny i inne sytuacje kryzysowe – zapewnia Sławomir Krenczyk.

- Szczególne obowiązki dotyczą służb ratowniczych i medycznych, a także ochrony i służb sprzątających. M.in. zorganizowaliśmy dodatkowe punkty dezynfekcji, wprowadzamy kontrolę temperatury ciała wchodzących na teren zakładu osób – dodaje.

Sławomir Krenczyk dodaje, że najważniejszą sprawą jest świadomość i odpowiedzialność wszystkich pracowników, w szczególności w zakresie zachowania zasad higieny. Dlatego są oni informowani o tym, jak zapobiegać zakażeniu, jak się zachować w przypadku pojawienia się objawów i jak uzyskać pomoc.

Szczegółowe informacje przekazują im bezpośredni przełożeni, informacje są dostępne na plakatach, monitorach zainstalowanych na poszczególnych polach wydobywczych, w intranecie oraz poprzez pozostałe kanały komunikacji wewnętrznej. 

Wdrożone działania są na bieżąco konsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęcznej oraz specjalistami z dziedziny epidemiologii z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W zakładzie powołano specjalny sztab i zespoły robocze, zarządzające sytuacją na bieżąco. 

Nie ma żadnych przypadków pracowników kopalni poddanych kwarantannie. 

fot. www.lw.com.pl

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE