Reklama

Łysołaje: Milczący protest zamiast blokady drogi

Opublikowano:
Autor:

Łysołaje: Milczący protest zamiast blokady drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy niezadowoleni z lokalizacji zatoki autobusowej w Łysołajach, która powstała na skraju wsi zrezygnowali z blokady drogi. Niektórzy w ogóle nie przyszli na protest, bo wójt obiecał, że busy będą jednak zatrzymywały się koło sklepu, w centrum wsi. Mimo to część mieszkańców nadal protestuje.

O sprawie pisaliśmy w poprzednich numerach "Wspólnoty". Mieszkańcy Łysołaj, Kolonii Łysołaje, Cyganki i Popław są niezadowoleni z lokalizacji zatoki autobusowej w Łysołajach, która powstała w czasie remontu drogi wojewódzkiej nr 829. Zamiast w środku wsi została zbudowana na skraju miejscowości, a mieszkańcy dowiedzieli się o tym dopiero po fakcie. 

 - Dla kogo ten przystanek? Dla zająców? - pytała Grażyna Adamiak z Łysołaj na zebraniu poświęconym lokalizacji zatoki autobusowej. - Jak my tam dojdziemy, takie starsze dziadki? - dodał Stanisław Jasik.  

Jednak Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, mówił, że już jest za późno na zmiany. 

Wójt uprzedził protestujących

W tej sytuacji mieszkańcy podjęli decyzję blokowania drogi na wysokości szkoły w Łysołajach w poniedziałek 6 listopada. Dzień wcześniej wójt gminy Milejów Tomasz Suryś zaproponował im inne rozwiązanie.

- Chcemy zlokalizować przystanek w drodze gminnej na wysokości sklepu w Łysołajach. Nie potrzebujemy pozwoleń, bo nie planujemy tam budowy wiaty ani zatoki. Przed nami będzie tylko - albo aż - kwestia koordynacji rozkładów jazdy z przewoźnikami. Jest to wyzwanie, ale myślę, że uda nam się to skoordynować - mówi wójt Tomasz Suryś, który takie rozwiązanie przestawił na sesji Rady Gminy w poniedziałek 6 listopada. Radni byli za. 

(...)

Cały artykuł znajdziecie we "Wspólnocie Łęczyńskiej" - od wtorku 7 listopada w Twoim punkcie sprzedaży. 

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE