Reklama

Mieszkańcy walczą o swoją przychodnię

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy walczą o swoją przychodnię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Może zamiast sprzedaży budynku przychodni, powinniśmy zaproponować obecnemu najemcy, żeby sam przeprowdził konieczne remonty - zastanawiał się członek zarządu na spotkaniu z mieszkańcami "Starej Łęcznej" zbulwersowanymi pomysłem sprzedaży przychodni na ich osiedlu.

W poniedziałek 15 października odbyło się spotkanie rady osiedla Stare Miasto w sprawie planów sprzedania przychodni na Starej Mieście w Łęcznej.

Wicestarosta: Konieczny jest remont

Przypomnijmy: budynkiem zarządza powiat łęczyński. Rada powiatu zgodziła się na sprzedaż przychodni. Zarząd poinformował o przetargu, który miał odbyć się 30 października z ceną wywoławczą 650 tys. zł. Został jednak odwołany ze względów formalnych, o czym pisaliśmy w poprzednim wydaniu "Wspólnoty".

To jednak nie uspokoiło mieszkańców, którzy boją się, że przychodni, z której korzysta 4 tysiące pacjentów grozi likwidacja.

Ośrodek zdrowia w tym miejscu prowadzi obecnie spółka "Twój lekarz". Zarządza nią doktor Piotr Jastrzębski, wieloletni radny powiatowy (obecnie w opozycji), który już wiosną zadeklarował staroście, że nie kupi budynku, a w momencie sprzedaży przeniesie działalność w inne miejsce. Jastrzębski argumentował, że nie do przyjęcia byłoby, żeby on jako radny kupował budynek od powiatu.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE