Reklama

Na takie warunki czekali trzy lata

Opublikowano:
Autor:

Na takie warunki czekali trzy lata  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nareszcie jesteśmy u siebie, każda grupa ma dużą odrębną salę z widokiem na piękną przyrodę. W całym budynku pięknie pachnie, wszystko jest nowe. Serce rośnie, gdy patrzymy jak cieszą się nasi uczniowie – mówi Aneta Zabłocka, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej, który od poniedziałku ze szpitala przeniósł się do własnego budynku przy ulicy Litewskiej, znanego jako dawna szkoła ogrodnicza w parku na Podzamczu. 

Budynek przeszedł gruntowny remont. – Mamy podjazd do głównego wejścia. Cały parter jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, a na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia administracyjne i dwie sale zajęć dla uczniów z innymi niepełnosprawnościami – dodaje Zabłocka.

Budynek przy Litewskiej stał pusty przez trzy lata po tym jak wyprowadził się z niego Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Uczniowie tej szkoły nadal będą dbali o zieleń wokół budynku.

Remont kosztował ponad 950 tys. zł. Robotnicy wykonali instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne, zamontowali urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe połączone ze strażą pożarną.

Wnętrze budynku jest nie do poznania. Całość została odmalowana, są nowe antypoślizgowe posadzki, nowe toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych, poręcze i balustrady na korytarzach i klatkach schodowych.

Do pełni szczęścia pracownikom ośrodka i ich podopiecznym brakuje jeszcze niektórych mebli i sprzętu do rehabilitacji. W przyszłości powstanie sala doświadczania świata, w której będą odbywały się zajęcia stymulujące wszystkie zmysły ucznia.   

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej istnieje od 1 września 2011 roku. Powstał w odpowiedzi na potrzeby podopiecznych, którzy wymagają specjalistycznej opieki i ogólnej stymulacji rozwoju psycho-ruchowego. Obecnie ośrodek ma 21 podopiecznych z powiatu łęczyńskiego, świdnickiego i lubartowskiego.

Pani Aneta Zabłocka gorąco dziękuje za pomoc w przeprowadzce rodzicom, pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych i szpitala oraz strażakom. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE