Reklama

Nasze szkoły w rankingu "Perspektyw"

Opublikowano:
Autor:

Nasze szkoły w rankingu "Perspektyw" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszone zostały wyniki prestiżowego XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Szkoła górnicza i Jagiellończyk znalazły się w najlepszej 50-tce techników województwa lubelskiego. Szkoła górnicza może pochwalić się dodatkowo tytułem Srebrnej Szkoły 2019.

W czołówce rankingu znalazło się technikum górnicze i politechniczne w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej i tym samym uzyskało tytuł Srebrnej Szkoły 2019. Przez cały 2019 rok ZSG ma prawo używać honorowego tytułu Srebrnej Szkoły i związanego z nim graficznego znaku jakości - srebrnej tarczy.

Tytuł ten przysługuje technikom, które zajęły w ogólnopolskiej klasyfikacji miejsca od 101 do 300. Szkoła górnicza zdobyła je już po raz drugi (pierwszy raz w 2017 roku). Przygotowane zostały także rankingi wojewódzkie. Technikum Górnicze i Politechniczne znalazło się wśród najlepszych techników w województwie lubelskim na pozycji 19.

W najlepszej 50-tce województwa jest także technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, który zajął 29 miejsce. W tegorocznym rankingu pod uwagę wziętych było 1731 techników. Były to szkoły które spełniły kryterium wejścia tj.: maturę zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne i pomyślnie zdane egzaminy. To także sukces wynikający z owocnej współpracy grona pedagogicznego i ambitnych uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE