Reklama

Naszymi śmieciami ponownie zajmie się PGKiM

Opublikowano:
Autor:

Naszymi śmieciami ponownie zajmie się PGKiM - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ile statystyczny mieszkaniec Łęcznej produkuje śmieci w ciągu roku? Ile milionów nasza gmina wyda na ich wywóz i segregację przez najbliższe trzy lata? 

Przypomnijmy, że od lipca 2013 roku to gmina jest właścicielem naszych śmieci i w drodze przetargu wybiera operatora, który zajmuje się odbiorem, transportem, składowaniem oraz segregacją naszych odpadków. Miesięczne stawki opłaty śmieciowej w naszej gminie to 9 zł za śmieci posegregowane i 14 zł za zmieszane od osoby.

Pierwszy przetarg na czas półtora roku wygrało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej. Umowa wygasa z końcem roku, ale gminna spółka złożyła jedyną ofertę i wygrała kolejny przetarg, dlatego będzie zajmowała się odbiorem naszych odpadków do końca 2017 roku. Wartość oferty opiewa na prawie 6 milionów złotych.

Ile odpadów wywiozą pracownicy łęczyńskiej „komunalki”? Szacuje się, że statystyczny mieszkaniec Łęcznej wytwarza 222 kg odpadów rocznie, w tym 36,3 kg stanowi frakcja sucha i szkło, a 9,3 kg popiół. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE