Reklama

Nie będzie budowy drogi nad jeziora. Kasa poszła do powiatu marszałka

Opublikowano:
Autor:

 Nie będzie budowy drogi nad jeziora. Kasa poszła do powiatu marszałka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo wydanych pieniędzy na projekty, droga z Łęcznej do Ludwina i nad jeziora, a także z Łęcznej do Kijan długo nie doczeka się remontu. Środki przeznaczone na generalny remont dróg wojewódzkich w powiecie łęczyńskim z dnia na dzień trafiły na przebudowę drogi przebiegającej przez Kraśnik, z którego pochodzi marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

Siedem metrów szerokości, nowy asfalt równy jak stół, chodniki, wygodna ścieżka rowerowa – tak miała wyglądać droga, którą tłumy turystów jeżdżą nad popularne jeziora Piaseczno, Łukcze czy Zagłębocze. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 820 na newralgicznej trasie Łęczna – Sosnowica Dwór miała ruszyć jeszcze w tym roku.

Miało być tak pięknie

Do generalnego remontu przy wsparciu unijnym przygotowywana była także droga wojewódzka nr 829 na odcinku Łęczna – Kijany. Na początku roku wójt gminy Ludwin wydał pozytywną decyzję środowiskową pozwalającą na rozbudowę drogi. Odbyły się już spotkania z mieszkańcami, na których konsultowano m.in. gdzie powstaną ronda.

Wszystko jednak przekreśliła jedna decyzja radnych sejmiku województwa lubelskiego. Pieniądze przeznaczone na remont drogi do Kijan i nad jeziora zostały przesunięte na 2021 rok, czyli już nową perspektywę finansową Unii Europejskiej, w której nie wiadomo, kiedy i ile Urząd Marszałkowski w Lublinie otrzyma środków na przebudowę dróg. Przez decyzję radnych sejmiku na modernizację dróg nr 820 i 829 możemy więc poczekać jeszcze długie lata.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE