Reklama

Obniżenie diet radnych to kiełbasa wyborcza? Zobacz debatę telewizyjną

Opublikowano:
Autor:

Obniżenie diet radnych to kiełbasa wyborcza? Zobacz debatę telewizyjną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyńscy radni tuż przed końcem kadencji obniżyli sobie diety. To przedwyborczy chwyt marketingowy czy dbałość o finanse gminy? – takie pytanie zadali dziennikarze lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej w programie „Między sejmem a sejmikiem”. Wśród zaproszonych gości znalazł się burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski.

- To tani chwyt populistyczny - mówił w programie opozycyjny radny Sebastian Pawlak, który był współautorem projektu zmniejszenia wynagrodzenia burmistrza. Na to nie zgodziła się większośc radnych. - Jak Kali ukraść krowa to jest dobrze, a Kalemu ukraść krowa to jest źle - stwierdził Sebastian Pawlak przed kamerą TVP.

To, że radni oskarżają burmistrza o populistyczną decyzję, świadczy o ich niekompetencji - przekonywał Teodor Kosiarski. - Diety radnych jak również zarobki burmistrza ustala rada i nie ma tutaj miejsca na moje decyzje. Od dwóch, trzech lat zwracałem uwagę radnym, że ich diety w stosunku do innych samorządów są bardzo wysokie - mówił burmistrz, który dodał, że w ciągu bieżącej kadencji utrzymanie radnych miejsckich kosztowało gminę ponad 900 tysięcy złotych.   

Czy decyzja o obniżce była opóźniona? Jak sprawę oceniają zaproszeni goście, m. in. lubelscy parlamentarzyści?  

Caz program obejrzycie na stronie Telewizji Lublin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE