Reklama

Odwołali wicestarostę

Opublikowano:
Autor:

Odwołali wicestarostę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po siedmiu miesiącach rządów starosta łęczyński zmienił swojego zastępcę.  

Między młodym wicestarostą z Lublina a jego szefem od pewnego czasu rosło napięcie – mówili obserwatorzy. Na początku czerwca starosta Krzysztof Niewiadomski ukarał wicestarostę upomnieniem.

- Cofnąłem mojemu zastępcy pewne uprawnienia, dotyczące dwóch przypadków wydawania delegacji, które nie zostały ze mną uzgodnione – informował „Wspólnotę Łęczyńską” starosta Krzysztof Niewiadomski. Wicestarosta nie chciał przyjąć upomnienia. Poszedł na zwolnienie lekarskie.

Teraz Starosta złożył na ręce przewodniczącego rady powiatu pismo z prośbą o odwołanie wicestarosty Dawida Kosteckiego. Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbyło się na dzisiejszej sesji (poniedziałek, 24 czerwca).

Starosta na sesję przyjechał na wózku inwalidzkim, bo ma złamaną nogę. Złamał ją w czasie jednej z zabaw na szkoleniu integracyjnym w Nałęczowie.

- Jest to troszeczkę dziwne, ze po tak krótkim okresie okazuje się, że nie da się w tym tandemie pracować. Uzasadnienie pana starosty jest dość lakoniczne. Szkoda, że nie ma pana wicestarosty, żeby się odniósł – komentował na sesji były burmistrz Łęcznej, dzisiaj radny powiatowy Teodor Kosiarski.

- Czy jest to efekt politycznych rozgrywek? Czy jest to brak kwalifikacji do zajmowania tego stanowiska? Czy są inne powody? Tego nie usłyszeliśmy – dodał Kosiarski. Jego pytania pozostały bez odpowiedzi.

Za odwołaniem Dawida Kosteckiego było 10 radnych, a siedmiu przeciw.

Nowym wicestarostą został Michał Pelczarski, dotychczasowy sekretarz powiatu. To mieszkaniec Milejowa, czyli z tej samej gminy co starosta mieszkający w sąsiednim Jaszczowie. Oprócz doświadczenia zdobytego w administracji rządowej, pracował także w samorządzie - w Urzędzie Gminy Wólka i Starostwie Powiatowym w Rykach.

Zdjęcie

Michał Pelczarski - nowy wicestarosta łęczyński 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE