Reklama

Onyszko nie straci mandatu

Opublikowano:
Autor:

Onyszko nie straci mandatu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jestem, byłem i będę mieszkańcem powiatu łęczyńskiego - oświadczył Arkadiusz Onyszko. Co w takim razie z oświadczeniem starosty, który go zameldował tuz przed wyborami i napisał potem, że w Jaszczowie nie mieszka? - to pytanie nadal pozostało bez odpowiedzi. Na dzisiejszej sesji większość radnych (z rządzącej koalicji PiS-PO) zagłosowała przeciwko odwołaniu Arkadiusza Onyszki, mimo że dla mieszkańców Jaszczowa jasne jest, że popularny bramkarz nigdy tam nie mieszkał (a jako swoje miejsce zamieszkania Onyszko wpisał na wyborach właśnie Jaszczów). Głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja. 

Przypomnijmy. Szef powiatowych struktur PiS Krzysztof Niewiadomski tuż przed wyborami samorządowymi zameldował w swoim domu w Jaszczowie byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Arkadiusza Onyszkę.

Łęczyński radny... ze stolicy

Popularny bramkarz jednak nigdy tam nie mieszkał (jest tajemnicą poliszynela, że mieszka i prscuje w Lublinie). O tym, że w Jaszczowie nie mieszka, a jest jedynie zameldowany przyznał wprost Niewiadomski w piśmie wysłanym do wójta gminy Milejów. W marcu br. starosta napisał, że nie zapłaci za śmieci Onyszki, bo on w jego domu nie mieszka, a opłatę za odpadki odprowadza w Warszawie.

Tymczasem w wyborach samorządowych w 2018 roku Onyszko wystartował z pierwszego miejsca w łęczyńskim okręgu i został radnym powiatowym, a także członkiem zarządu, choć do tego, by w ogóle móc ubiegać się o mandat radnego powiatu, trzeba zamieszkiwać na jego terenie.

Tymczasem Onyszko w dniu wyborów nie mieszkał w powiecie łęczyńskim, podczas gdy prawo wybieralności ma osoba faktycznie zamieszkująca dany teren, a nie tylko w nim zameldowana.

(...)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 11 lutego w Twoim punkcie sprzedaży!

Kamil Kulig 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE