Reklama

Picie i bicie - to nasze zmory

Opublikowano:
Autor:

Picie i bicie - to nasze zmory - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwięcej alkoholu w województwie w przeliczeniu na osobę kupuje się w Lublinie oraz w Łęcznej i okolicy. 

Informacje o tym "przodownictwie" miasta i gminy Łęczna nie są nowe. Już rok temu podawaliśmy, że - jak pokazała diagnoza społeczna zmówiona przez Urząd Miejski - najwięcej alkoholu w województwie w przeliczeniu na osobę kupuje się w Lublinie oraz właśnie w Łęcznej i okolicy. Wyróżniamy się także pod względem skali przemocy domowej.

Na drogach w pijackim widzie 

- Zarówno my, jako policja, jak również łęczyńskie instytucje pomocowe postrzegamy tu dwa największe problemy, oba związane z nadmierną ilością spożywanego alkoholu - powiedział komendant Jarosław Bryl. - Chodzi o zagrożenie, jakie stanowią pijani kierowcy oraz pijani sprawcy przemocy w rodzinie. 

Komendant kontynuował: - O ile w tym roku wszczęliśmy o 16 postępowań przygotowawczych mniej jeśli chodzi o pijanych kierowców, wyraźnie widać, że problem rozciąga się na pijanych pieszych i rowerzystów. W okresie powakacyjnym mieliśmy dwa przypadki potrąceń osób, które były pod wpływem alkoholu rzędu 2 i powyżej 2 promili, i zostały potrącone przez kierowców poruszających się prawidłowo w ruchu drogowym. Zwykle w porze nocnej i poza strefą zamieszkania. 

Jolanta Chwałczyk

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE