Reklama

PiS-bus przyjechał do Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

PiS-bus przyjechał do Łęcznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na poniedziałkowym targu w Łęcznej pojawiła się spora grupa lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy promowali "Nową Piątkę PiS". 

Działacze PiS informowali mieszkańców Łęcznej spacerujących po miejskim targowisku na Pasterniku o obietnicach socjalnych rządu, takich jak "trzynastka" dla emerytów. Jedni z radością przyjmowali te zachęty, inni omijali działaczy z ulotkami.

W partyjnym busie przyjechał doradca wojewody Tomasz Pitucha, który mówił o kwocie 35 mln zł, która trafia rocznie do mieszkańców powiatu łęczyńskiego z programu 500 plus. Po zmianach zasad, czyli 500 plus od pierwszego dziecka ta kwota ma wzrosnąć o około 14 mln zł (świadczenie ma zostać rozszerzone o dodatkowe 2,4 tys. dzieci z powiatu łęczyńskiego). Tomasz Pitucha informował też, że częścią "Nowej Piątki" jest przywracanie linii autobusowych.

- Ludzie z sąsiednich gmin nie mają dogodnego dojazdu do Łęcznej. Zgodnie z nową ustawą, która jest w tej chwili w konsultacji, to po stronie samorządu będzie leżało zorganizowanie sieci transportu publicznego, a rząd będzie dotował te przejazdy - mówił Tomasz Pitucha.

Ta ustawa ma trafić do podpisu prezydenta pod koniec maja.

Ulotki rozdawał m.in. starosta Krzysztof Niewiadomski (z lewej), który kusił mieszkańców przywróceniem zlikwidowanych połączeń autobusowych i mówił o przywróconej niedawno linii Łęczna - Ludwin - Spiczyn: 

Zdjęcie

kk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE