Reklama

Plac apelowy będzie placem manewrowym

Opublikowano:
Autor:

Plac apelowy będzie placem manewrowym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od dwóch miesięcy dwa zespoły szkół zawodowych: Zespół Szkół im. Króla Jagiellończyka w Łęcznej, Szkół Rolniczych w Kijanach i i Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej modernizują swoją bazę dydaktyczną za unijne pieniądze. 

W ZSR w Kijanach wykonany została już w dużej części remont budynku tzw. "przetwórni", która przeznaczonej na pracownię spawalniczą. Powstaną w niej trzy stanowiska spawalnicze. Zostaną w pełni wyposażone dzięki prowadzonym zakupom z projektu "Szkolnictwo Zawodowe – dobry start na rynku pracy".

Prace trwają także w budynkach garażowych, w których powstanie hala naprawy maszyn z trzema podnośnikami hydraulicznymi. Hala garażowa została już ocieplona, natomiast w pracowni spawalniczej twa wymiana instalacji elektrycznej, tak by była ona dostosowana do potrzeb urządzeń spawalniczych. Obydwie hale będą także wyposażone w  ogrzewanie umożliwiające naukę także w miesiącach jesienno-zimowych.

Remont czeka pracownię gastronomiczną, składającą się z trzech pomieszczeń, wraz z wykonaniem podjazdu dla niepełnosprawnych do jednej z nich. Po remontach pracownie te zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia gastronomiczne: piec konwekcyjno-parowy, chłodziarkę z zamrażarkami, wychładzarki, stoły kuchenne, w tym ze zlewami dwukomorowymi, blendery, kuchenki mikrofalowe, miksery.

Plac apelowy zostanie przekształcony w plac manewrowy do nauki jazdy, podczas kursów na prawo jazdy.

Kolejne prace będą wykonywane w budynku hal warsztatów – nieużytkowane dotychczas piętro będzie po wybudowaniu klatki schodowej przystosowane na potrzeby pracowni szkolnych wraz z zapleczem dydaktyczno – socjalnym. Prace modernizacyjne potrwają do końca przyszłego roku szkolnego. Podobnie jak modernizacja placu warsztatowego, ze stanowiskiem do mycia maszyn i urządzeń rolniczych.

W halach warsztatowych ZSG w Łęcznej przy ul. Przemysłowej trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej. Wybudowane zostały już pomieszczenia przeznaczone na łazienki. Wykonawca  wymienił już obudowę stalowej wiaty na narzędzia stojącej przy halach. Trwają także roboty przygotowawcze do wykonania ocieplenia ścian i dachu budynków. Roboty potrwają do końca października.

Do wyremontowanej hali zostaną wówczas zakupione tokarki CNC, i plazmowa frezarka.

Obydwa projektu są ze sobą powiązane, modernizacja infrastruktury pociąga za sobą zakupy wyposażenia i sprzętu do nowych pracowni zawodowych, w tym komputerów wraz z oprogramowaniem. Dzięki temu będą możliwe dodatkowe szkolenia zawodowe dla uczniów, podczas których uzyskają oni dodatkowe uprawnienia, m.in. z zakresu spawania MIG, TIG i MMA, prawo jazdy kat. B czy uprawnienia elektryczne do 1 KV.

Od stycznia trwa realizacja projektu „Kształcimy prawdziwych zawodowców w Jagiellończyku”. W ramach projektu 3 nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe, trwają kursy dla nauczycieli z zakresu programowania PHP, grafiki komputerowej, Excela, AutoCAD-a. Uczniowie rozpoczęli kursy w zakresie obsługi wózków widłowych, telemarketingu, Excela, AutoCAD-a, grafiki komputerowej, przygotowują się również do realizacji miesięcznych staży u wybranych pracodawców. Zostało także zakupione wyposażenie pracowni informatycznej i budowlanej.

Głównym celem projektu jest wzrost jakości kształcenia zawodowego dostosowującego kwalifikacje i umiejętności uczniów do potrzeb rynku pracy. Grupę docelową stanowią uczniowie wszystkich kierunków kształcących się w szkole, w wieku 15-20 lat oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych zatrudnienie w Zespole Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej. Zgodnie z założeniami projektu do końca października 2019 r. 16 nauczycieli nabędzie kwalifikacje i kompetencje w ramach szkoleń i studiów podyplomowych, a 111 uczniów kwalifikacje i doświadczenie zawodowe (w trakcie kursów, szkoleń i staży). Pracownie praktycznej nauki zawodu zostały doposażone w maszyny i urządzenia budowlane oraz w urządzenia informatyczne i specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane do praktycznej nauki zawodu. W celu zwiększenia dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w sierpniu zainstalowana zostanie platforma schodowa umożliwiająca poruszanie się po budynku szkoły.

Całkowita wartość projektu to 695 412,50 zł, w tym wkład UE: 591 100,62 zł, budżet państwa: 34 016,88 zł, wkład własny (rzeczowy): 70 295,00 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

źródło: powiatleczynski.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE